Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kağıt İp Plaj Çantası Yapımı

Kağıt ip çanta modellerinden, rafya ip çanta modellerinden harika bir örnek. Bu modelle daha önce güzel bir hırka örmüştük. Şemasına oradan ulaşabilirsiniz. Hırka örgü modelleri ve yapılışı yeşil renklerle ve tığ işi ile ördüğümüz bir örnekti. Örnek birebir aynı olmasada benzer bir modeldi. Aynı örneği de kurabilir çanta olarak örüp kullanabilirsiniz. Kağıt ip plaj çantası yapımı olarak midye çanta yapılışı var. Çok beğeneceğiniz modeller arasında. Aynı örnekle örgü etek modelleri de paylaşmıştık. Zikzak çanta yapımı da en güzel örneklerden. Kalın iplerle örüldüğü için çokta çabuk bitecektir. Ribbon iplerle, pamuklu makromeler ile, koton iplerle çantayı örebilirsiniz. İsterseniz içine astar da geçirebilirsiniz. Yada dışını pvc ile çanda dikerek kaplayabilirsiniz. Kağıt ip plaj çantası yapımı birçok farklı iple örülerek kullanılabilir.

Örgü Plaj Çantası Nasıl Yapılır?

Rafya iple örülmüş çok güzel bir çanta hazırladık. Çantanın yapılışına dair benzer farklı örgüler örmüştük daha önce. Çantanın tabanı ve diğer bölümleri ile ilgili detaylı anlatımı kaynak kısmında bulabilirsiniz. Çantanın yapılışında mavi tonlarında rafya ip kullanıyoruz. 4 adet metal halka kullanacağız. 2.5 mm tığ kullanacağız. Ayrıcı goblen iğne, ütü ve işaretleyici lazım olacak. Rulo halinde olan rafya iplerinden 3,5 adet kullanılmış.

Kağıt İp Plaj Çantası Yapımı 17

Kağıt İp Plaj Çantası Yapımı 18

Uzun zincir çekerek oval bir taban örüyoruz. Taban ördüğümüzde marullu bir şekilde görünebilir. Ilık ütü ile ütüleyerek düzeltebiliriz. Çanta tabanı için 68 zincir çekiyoruz. Detaylar kaynakta bulunan linkte.

Kağıt İp Plaj Çantası Yapımı 3

Kağıt İp Plaj Çantası Yapımı 4

Çantanın üst kısmında baklava dilimi desen kullanacağız. Desenimizi yakından görerek şema gibi kullanabiliriz.

Kağıt İp Plaj Çantası Yapımı 9

Çantanın askıları için 8 zincir çekiyor ve üzerine 6 sık iğne yapıyoruz. İstediğimiz uzunlukta örerek metal halkalarla birleştiriyoruz.

Kağıt İp Plaj Çantası Yapımı 5

Kağıt İp Plaj Çantası Yapımı 6

Kağıt İp Plaj Çantası Yapımı 7

Böylelikle çantayı tamamlıyoruz.

Kağıt İp Plaj Çantası Yapımı 15

Kağıt İp Plaj Çantası Yapımı 14

Kağıt İp Plaj Çantası Yapımı 13

Kağıt İp Plaj Çantası Yapımı 8

Kağıt İp Plaj Çantası Yapımı 16

Kağıt İp Plaj Çantası Yapımı

Kağıt İp Plaj Çantası Yapımı 2

Kağıt İp Plaj Çantası Yapımı 1

Kağıt İp Plaj Çantası Yapımı 10

Kaynak : https://www.craftpassion.com/oversized-tote-crochet-pattern/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler