Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Midye Çanta Yapılışı

Adım adım sizlere kağıt iple veya rafya iple öreceğiniz midye çanta yapılışı hazırladık. Koton iplerle de örebilirsiniz. Örgü plaj çantası olarak tasarlanan çantayı örgü portföy çanta yapımı, örgü sırt çantası yapımı, örgü omuz çantası yapımı olarak da tasarlayabilirsiniz. Harika. Örgü çanta modellerinin en güzel örneklerinden. Çantayı ördükten sonra dışına şeffaf pvc geçirebilirsiniz. Suya daha dayanıklı olacaktır. İçine astar geçirebilirsiniz. Alt kısmı sarmayacak daha uzun süre kullanabileceksiniz. Zikzak çanta yapımı da plaj çantası modelleri olarak örüp kullanabileceğiniz modellerden. Birazdan yapılışını paylaşacağımız çantayı tığ ile örüyoruz. Örnek olarak şiş örgü ile beğendiğiniz örnekler varsa şişle örülen çanta modellerini de plaj çantası olarak tercih edip kullanabilirsiniz.

Midye Çanta Nasıl Örülür?

Adım adım resimlerle sizlere midye çantanın yapılışını hazırladık. Rengi ile modeli ile muhteşem olmuş. Kaynak kısmından detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Hemen örmek isteyeceğiniz çanta modellerinden olacak. Midye çanta yapılışında kullanılan örneği farklı örgülerde de kullanabilirsiniz. Mesela örgü etek modellerinde. Daha önce örgü etek yapılışında göstermiştik modeli. Çanta ördüğünüzde pullar ekleyebilirsiniz. İnci veya boncuklar ekleyebilirsiniz. Çok güzel olacaktır. Tabi sade hali ile de muhteşem.

Midye çanta yapılışında rafya ip kullanılmış. Sarı renkli. Kağıt iplerde kullanabilirsiniz. Sarı renk bulamazsanız farklı renkleri de tercih edebilirsiniz. 2.5 mm tığ kullanılmış. Çantayı örerken ayrıca goblen iğneye, 4 metal halkaya, 3,5 rulo rafya ipe ve ütüye ihtiyacımız olacak.

Midye Çanta Yapılışı 4

Midye Çanta Yapılışı 38

Çantanın boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Sihirli halka ile başlanmış 14 trabzan yapılmış. Sonraki turda her ilmeğe 2 kez batılarak 28 trabzan yapılmış. Artırmalara devam ederek 224 trabzana kadar çıkılmış. ( detaylı tur anlatımları kaynakta) Alt taban kısmını ördüğümüzde marullanabilir. Ilık bir ütü ile ütüleyerek düzeltebiliriz.

Midye Çanta Yapılışı 5

Midye Çanta Yapılışı 6

Taban bittiğine göre midye kısmına geçebiliriz.

Midye Çanta Yapılışı 2

İstediğiniz uzunluğa gelene kadar midyeleri tek tek örerek ilerliyoruz. Modelde 8 midye yapıldıktan sonra bitirilmiş. 5 sıra sık iğne örüyoruz. Ve halkaları ekleyip sap kısmını dikiyoruz.

Askıyı istediğiniz uzunlukta örebilirsiniz. Çanta mükemmel oldu. Sizde ördüğünüz çanta modellerini bizlerle paylaşabilirsiniz. İnstagram sayfamızdan bizleri etiketleyebilirsiniz.

Midye Çanta Yapılışı 39

Midye Çanta Yapılışı 40

Midye Çanta Yapılışı 41

Midye Çanta Yapılışı 1

Midye Çanta Yapılışı 3

Midye Çanta Yapılışı

Kaynak : https://www.craftpassion.com/beach-tote-crochet-pattern/2/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler