Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kadife İple Örgü Çanta Yapılışı

Kadife iplerle battaniye modelleri, kadife iplerle amigurumi oyuncak modelleri örmüştük. Bugün kadife iplerle harika bir örgü çanta modelleri örüyoruz. Yine üzerine örgü aplike modelleri ile süslemeler yapılabilecek bir çanta. Amigurumi broşlar yapıp, keçeden broşlar yapıp çantanızı süslemek için kullanabilirsiniz. Örgü çanta modelleri için sık iğne tekniğini kullanıyoruz. Örgü çanta modelleri örneklerini hayal gücünüzü kullanarak istediğiniz gibi değiştirebilir süsleyebilirsiniz. Pullu file çanta yapımı da bu şekilde çıkmadı mı zaten. Birimizin hayal gücünün ürünü değil mi. Sizde istediğiniz çanta modelini örebilirsiniz. Kadife iple örgü çanta yapılışı üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Örnekli modelleri kullanabilirsiniz. Sadelikten hoşlanıyorsanız sık iğneler, tekli trabzanlarla çantaları örebilirsiniz.

Örgü Çanta Yapımı

Kadife iple örgü çanta yapılışı için deri tabanlık, deri çanta askısı, 2 adet kadife ip ve tığa ihtiyacımız olacak. Daha sonra modelde gösterildiği gibi örmeye başlayabiliriz. İp sayınız kullanacağınız tabanlığın çapına veya büyüklüğüne göre değişecektir. Tabi çantanın boyutları da bunda etkili olacaktır. Bizim kullandığımız çantanın boyutları 22 x 16 x 31 cm boyutlarında. Omuz askısı 70 cm.

Kadife İple Örgü Çanta Yapılışı 9

Kadife İple Örgü Çanta Yapılışı 8

Çantaya önce tabanlığı yaparak başlıyoruz. Önce ilmek kaydırma yapıyoruz.

Kadife İple Örgü Çanta Yapılışı 3

Kadife İple Örgü Çanta Yapılışı 5

İlmek kaydırmayı tamamladıktan sonra hiç artırma ve eksiltme yapmadan istediğimiz boyutlara gelene kadar sık iğne örmeye başlıyoruz.

Kadife İple Örgü Çanta Yapılışı 6

Üst kısmı tamamladıktan sonra çanta ağız kısmına dikerek birleştiriyoruz.

Kadife İple Örgü Çanta Yapılışı 7

İsterseniz içine astar geçirebilirsiniz. Tercih sizin. Çantayı tamamlıyoruz. Ve ortaya harika bir sonuç çıkıyor. Çok beğeneceksiniz. Ve üstelik örmesi çok kolay.

Kadife İple Örgü Çanta Yapılışı 4

Kadife İple Örgü Çanta Yapılışı 2

Kadife İple Örgü Çanta Yapılışı 10

Kadife İple Örgü Çanta Yapılışı 1

Kadife İple Örgü Çanta Yapılışı

Kadife İple Örgü Çanta Yapılışı 11

Kaynak : https://bautawitch.se/2019/09/24/diy-virkad-bohovaska-i-sammetsgarn/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler