Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Çanta Modelleri Örnekleri

Örgü çanta modelleri örneklerinden sizlere harika bir modelin yapılışını hazırladık. Süslemek için istediğiniz objeleri kullanabilirsiniz. Örgü çanta modelleri için biz ponpon şeritler, deniz kabukları, tahta boncuklar kullanıyoruz. Ve ortaya harika bir çanta çıkarıyoruz. Bu sezonun modası deniz kabuklu ürünler. Bu çantayı örmek çok kolay. Belki biraz süsleme kısmında zorlanabilirsiniz. Eğer böyle güzel çantalara sahip olmak isterseniz en altta bulunan linkten sipariş verebilirsiniz. Yada sizler için anlatımını paylaşacağız. Anlatımla kendiniz örebilirsiniz. Ben örmeyi düşünüyorum. Çok beğendim. Ama önce deniz kabukları almam lazım. Tığ işi çanta modelleri ve yapılışları için çantanın gövde kısmı için elinizde olan ipleri kullanabilirsiniz. Bu modelde kağıt ip kullanılmış. Deniz kabukları ile yaptığımız farklı çalışmalar da var örgüler dışında. Mesela kendinize takılar yapabilirsiniz. Deniz kabuğu bileklik yapımı çok güzel bir model. Büyük deniz kabuklarını boyayabilirsiniz. Deniz kabuğu boyama örnekleri çalışmamız sizlere fikir verebilir. Şimdi bu çalışmalardan sonra yeni tarif olan örgü çanta modelleri örnekleri yapılışına geçelim.

Örgü Çanta Nasıl Yapılır?

Örgü çanta modelleri örnekleri için elinizde olan ipleri değerlendirebilirsiniz. Benim elimde merserize bir ip var onunla örmeyi düşünüyorum. Daha sert ve formunun bozulmamasını istiyorsanız kağıt ipler, penye ipler veya farklı ipleri de kullanabilirsiniz. Çantanın boyutlarının ne kadar olmasını istiyorsanız o kadar zincir çekerek başlıyorsunuz. Mesela 30 cm çanta için ölçerek 30 cm olacak şekilde zincir çekiyorsunuz. Yüksekliğini de kendinize göre belirleyebilirsiniz. Zincirin etrafına artırma ve eksiltme yapmadan sık iğne yaparak örüyoruz.

İstediğimiz boyutlara ulaştıktan sonra süsleme kısmına geçiyoruz. Modeldeki çanta 30 x 25 cm ebatlarında. Askı olarak kullanmadığınız  bir çantanın askısını kullanabilirsiniz. Hazır olarak deri çanta askıları, zincirler kullanabilirsiniz. Makrome düğüm çeşitlerinden askı yapabilirsiniz. Ve çantamızın üzerine modeldeki gibi iğne ve iplikle şeritleri, tahta boncukları, deniz kabuklarını dikiyoruz. En alt kısmı püsküllerle süslüyoruz. Ve çantanın içine astar geçiriyoruz. Tüm işlemler bu kadar.

Örgü Çanta Nasıl Yapılır? 17

Örgü Çanta Modelleri Örnekleri

Örgü Çanta Modelleri Örnekleri 1

Kaynak : https://www.instagram.com/ilknuryarr_renklerinkalbi/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler