Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

3 Motiften Makrome Çanta

Makrome çanta modellerinden yeni bir örnekle devam ediyoruz. Daha önce benzer tarzda tığla veya şişle çanta örmüştük. 3 kare motif örüyor sonra bu motifleri birbirine ekleyerek çantaya çeviriyoruz. Makrome çanta modellerinde de aynı tekniği kullanıyoruz. İster aynı renkle ister farklı renklerle 3 kare motif örüyoruz. Daha sonra bu motifleri birleştirerek 3 motiften makrome çanta yapılışını tamamlıyoruz. Bu tarzda ördüğümüz diğer çantalarımıza bir göz atalım. Daha sonra yeni modelin yapılışına geçelim.

Mesela büyük kare motiflerle farklı bir tığ işi motif örneklerinden çanta örmüştük. 3 motiften örgü çanta yapılışı. Severek öreceğimiz tariflerden. Farklı bir motifi de aynı şekilde çanta örmek için kullanabilirsiniz. Motiften çanta yapımı yine aynı tarz ördüğümüz kilim desenli örneklerden. Yeni çanta modellerimiz arasına kağıt ipten çanta yapılışını eklemiştik. Nasıl örüldüğünü merak ediyorsanız tek yapmanız gereken kağıt ipten papatya çanta yapılışını izlemek, incelemek olacak. Hadi şimdi çok beğeneceğimiz yeni model 3 motiften makrome çanta yapılışını öğrenelim.

3 Motiften Makrome Çanta Nasıl Örülür?

3 farklı renkle ördüğümüz şahane bir çanta hazırladık. Aynı renklerle örüldüğünde de muhteşem duracak çantalardan. Motifin boyutlarını daha büyük hazırlayabilirsiniz. Çantada tek büküm 5 mm pamuklu makrome ipliği kullanılmış. Yükseklik 28 cm, genişlik 28 cm, askı ise 58 cm boyutlarında. Sizde farklı büyüklüklerde çantayı örebilirsiniz.

3 Motiften Makrome Çanta

3 motiften makrome çanta tamamlandığında bittiğinde yukarıdaki gibi duracak. Çok şık değil mi. Yepyeni bir örnek. Hadi şimdi birlikte nasıl yapıldığını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler