Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İp Çanta Yapımı

Penye ipten çok şık çanta yapıyoruz. Penye ip çanta yapımından daha önce farklı modellerin anlatımından bahsetmiştik. Penye ip örgü modellerine yazılarımızda yer vermeye çalışıyoruz. Çok güzel modeller ördük bugüne kadar. Puflar, sepetler, salıncaklar, paspaslar, çantalar… Ne ararsanız var. Bugünde yine şık bir çanta yapıyoruz. Renk olarak sarı ve gri tercih ettik. Sarı ve grinin uyumu çok şık oluyor. Sizler sevdiğiniz renklerde yapabilirsiniz. Penye ipten kendinize, arkadaşlarınıza , sevdiklerinize çok şık çantalar örebilirsiniz. Sizin el emeğinizi olan ürünleri sevdiklerinize hediye edebilir onları mutlu edebilirsiniz. Satış içinde çok güzel bir fikir. Eğer satış yapmak ve fikir arıyorsanız örgü çanta modelleri örebilirsiniz. Biraz daha önceki penye çantalarımızdan bahsedecek olursak penye ipten çanta modelleri ve yapılışı hazırlamıştık. Eski tişörtten penye ip yapıp onlarla şık çantalar örmüştük. Penye ipten çanta örmek ,paspas örmek, sepet örmek isteyenler mimuu.com ziyaret edebilirler.  Hazırlayın ipleri penye ipten çanta yapımına geçiyoruz.

Penye İpten Çanta Yapımı Anlatımlı

Normal kalın bir penye ip olduğu için 10 mm tığ kullanabilirsiniz. Ribbon ipler için 5 – 6 mm tığ yeterli olacaktır. İplerinizin kalınlıklarına göre tığ ölçülerini belirleyebilirsiniz. Şimdi çanta modelimizin taban ve üst şeması yapılışı ile başlayalım.

Penye İp Çanta Yapımı 1

Taban için 5 zincir çekip halka oluşturuyoruz ve şablondaki gibi örüyoruz. Üst kısmı için bir alt tura batarak ilmekleri uzatıyoruz. Şemada daireler zinciri, uzun çizgiler trabzanı , x lar sık iğneyi temsil ediyor. Şimdi çantanın askı kısmına bakalım nasıl yapılıyormuş.

Penye İp Çanta Yapımı 2

Ve çanta son hali. Çok şık oldu.

Penye İp Çanta Yapımı 3

Penye İp Çanta Yapımı

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com.tr/2015/09/bolsa-amarela-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler