Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü File Çanta Yapımı

Örgü file çanta yapımında çok güzel bir model daha. Örgü çanta modellerinden çok amaçlı olarak kullanacağınız bir çanta. Malum poşetler paralı. Bizde kendi çantamızı örmeye karar verdik. Plaj çantası olarak, günlük kullanım için şık bir çanta olarak kullanabilirsiniz. Markome ipinden çanta örüyoruz. Koton ipler de kullanabilirsiniz. Elinizde olan ipleri de. Örgü pazar filesi yapımı için beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Elinizde tişörtleriniz varsa onları değerlendirmek için eski tişörtten file pazar çantası yapımı yapabilirsiniz.

File Pazar Çantası Yapımı

Bu defa yine bir güzellikle buradayız. Çok kullanışlı bir file çanta ve örgü cüzdan modelini sizlere hazırladık. Örgü file çanta yapımı ve cüzdan için 5 tane makrome gri renk ip kullandık. 6 no tığ ve 0 2.1 mm tığ kullandık. Tırabzan ve sık iğne tekniği çalıştık. File çantamız günümüzün bir parçası oldu ardık. Bu modelimizde çok amaçlı oldu hem okul için hem alışverişte ve normal gezilerde bayanların kullanabileceği kullanışlı bir file çanta oldu. File çantamızın alt bölümünü 23 zincirle başladık. Devamında trabzan ile 21 sıra ördük. Taban kısmının çevresinin kenarına 2 zincir çekip ikili tırabzan ördük ve 2 zincir tırabzan sırasını tekrarlayarak üst üste 18 ördük. Bir sıra da 1 zincir çekip tırabzan batarak ördük. Bir sıra da sadece tırabzan olarak ördük. File çantamızın ağız kısmına yani üst kısmına 7 sıra sıkı iğne tekniği ördük. Kulpuna gelince file çantamızı ayarlayıp karşılıklı olarak kulp yerine 60 zincir çekip ara boşluk bırakıp geri batarak sabitledik. Bu zincirin üstüne sık iğne tekniği olarak 3 sıra git gel yaparak ördük. Karşı tarafın kulpunu da ördük.

Sıra cüzdan da, cüzdanı 20 zincir çekip bu zincirin üstüne sık iğne tekniği üst üste isteğe bağlı olarak örüp cüzdan kapağı olarak da eksilterek ördük. Eksilttiğimiz üçgen bölüme düğme için zincir çekip geri battık halka oluşturduk. Birde cüzdan üstüne düğme diktik tamamladık. Artık alış verişe hazır olan bu file çanta ve cüzdanı sizlerde kendinize örerek kendi el emeğinizi çanta ve cüzdanı kullanabilirsiniz.

Örgü File Çanta Yapımı 6

Örgü File Çanta Yapımı 7

Çok güzel bir cüzdan ve çantamız oldu. Hemen altta videolu anlatımını bulabilirsiniz.

Örgü File Çanta Yapımı 4

Örgü File Çanta Yapımı 8

Örgü File Çanta Yapımı 3

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler