Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Pazar Filesi Yapımı

Çok güzel bir proje. Evde kalan ipleri değerlendirmek için harika bir fikir. Örgü çanta modelleri arsına yepyeni bir model ekliyoruz. Suzan Hanıma bu güzel tarifi için teşekkür ediyoruz. Örgü pazar filesi yapımını alışverişlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Daha önce farklı pazar çantası modelleri projelerimiz de olmuştu. Eski tişörtten file pazar çantası yapımı çok güzel bir proje. Eski tişörtleri değerlendirme işlemi yapıyoruz. Atmıyoruz. Yeniliyoruz. Tığ işi pazar çantası nasıl yapılır, örgü pazar çantası nasıl yapılır diyenler için kolay, gösterişli ve kullanışlı bir örnek tarifi.

Pazar Filesi Nasıl Örülür?

Bundan sonra poşetler para ile satılacak. Poşetlere para vermek yerine çok kullanışlı bir projeye imza atalım dedik. Örgü pazar filesi yapımı. Hemen tarifine geçelim. Gerekli olan malzemeler nako pırlanta ip, ben videoda 2 renkle çalıştım. Ama evde yarım kalan ipler ve koton iplerle de örülebilir. 4 numara tığ ve makas.

6 zincir çekerek bir halka oluşturup içerisine 9 tane ikili trabzan yapıyoruz. 2. Sırada bütün trabzanların üstüne 2 tane ikili trabzan yaparak 18 trabzana çıkarıyoruz. 3. Sırada yine trabzanların üstüne 2 tane ikili trabzan yaparak 36 trabzana çıkarıyoruz sayıyı. Bu şekilde filemizin alt tabanını oluşturuyoruz. 16 zincir çekerek toplamda 18 tane yuva yapıyoruz trabzanların tepesine 1 trabzan atlayarak. Bu sırayı da bu şekilde tamamladıktan sonra istenilen boyuta gelene kadar 14 zincir çekip boşluklara sık iğneyle sabitleyerek filemizi örüyoruz. Ben 45 cm ördükten sonra kulp kısmını çalıştım. İsteğe göre videodaki anlatımdan yararlanarak ta yapabilirler. İsteğe göre makrome iple de örüp dikebilirler.

Örgü Pazar Filesi Yapımı

Örgü Pazar Filesi Yapımı 1

Örgü Pazar Filesi Yapımı 2

Örgü Pazar Filesi Yapımı 3

Örgü Pazar Filesi Yapımı 4

Örgü Pazar Filesi Yapımı 5

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler