Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Pazar Çantası Nasıl Yapılır?

Sadece pazar çantası olarak değil içine örgü örerken iplerinizi koyacağınız güzel bir örgü çanta modeli. İçine hobi malzemelerinizi de koyabilirsiniz. Evde kalan iplerinizle renkli olarak da örebilirsiniz. Model değişimlerini renkli olarak yapabilirsiniz. Daha önce sizlere anlattığımız örgü pazar çantasını da yapabilirsiniz. Yine sizlere eski tişörtten pazar çantası yapımını da göstermiştik. Örgü modelleri yapmak istemeyip daha pratik çanta modelleri arayanlar için.

Tığ İşi Pazar Çantası Yapılışı

Malzemeler

 • Örgü ipliği
 • Tığ
 • Makas
 • Goblen iğne

Tığ İşi Pazar Çantası Nasıl Yapılır? 9

Çantanın tabanı için sihirli halka içine 6 sık iğne yapıyoruz. Bir sonraki turda her ilmeğe iki kez batarak 12 sık iğne yapıyoruz. 3. turda ise 1 ör 1 artır ile 18 sık iğne yapıyoruz. 4.turda 2 ör 1 artır ile 24 sık iğne yapıyoruz. 5.turda 2 ör 1 arttır ile 30 sık iğne yapıyoruz. 6.turda 2 ör 1 artır ile 36 sık iğne yapıyoruz. Bu turda 5 ör 1 artır ile 42 sık iğne yapalım. 6. turda 6 ör 1 artır ile 48 sık iğne yapalım. 1 tur artırma yapmadan örelim. Son ilmeği ilmek kaydırma olarak batalım. 47 ilmek olarak yapacağız.

Bu turda sık iğne yapmıştık ya az önce aynı ilmek içinde sanki 2 ilmek var gibi görünüyor ya o ikisinin arasına batarak sık iğne yapacağız. Videoda daha iyi anlayacaksınız. Her turu 47 ilmek tur olarak tamamlıyoruz. 10 sıra bu şekilde örelim

Tığ İşi Pazar Çantası Nasıl Yapılır? 7

Tığ İşi Pazar Çantası Nasıl Yapılır? 6

Üst kısım içinse 2 zincir çekerek yuvalar oluşturalım. 15 sıra bu şekilde örelim. Daha sonra 3 tur az önce orta kısımda yaptığımız gibi sık iğne ilmekleri arasına batarak örelim. Kulpları için yan kısımlardan 5 sık iğne arasına batarak videodaki gibi yeterli uzunlukta örelim. Kenarına bir püskül takıp bitirelim.

Tığ İşi Pazar Çantası Nasıl Yapılır? 5

Tığ İşi Pazar Çantası Nasıl Yapılır? 8

Tığ İşi Pazar Çantası Nasıl Yapılır? 4

Tığ İşi Pazar Çantası Nasıl Yapılır?

Tığ İşi Pazar Çantası Nasıl Yapılır? 3

Tığ İşi Pazar Çantası Nasıl Yapılır? 2

Tığ İşi Pazar Çantası Nasıl Yapılır? 1

Kaynak : http://www.mamainastitch.com/manhattan-market-tote-crochet-pattern/

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Tığ İşi Pazar Çantası Nasıl Yapılır?”
 1. Zerrin dedi ki:

  Video cantanin videosu değil.baska bir şey anlatılıyor

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba Zerrin Hanım. Çantanın alt tabanı sık iğne ile örülüyor. Ve bilmeyenler için videoda sık iğnenin nasıl yapıldığından bahsediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler