Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantel Çanta Yapılışı

Dantel çanta yapılışı var bugün. Bu model için baştan örebilirsiniz dantelleri veya kullanmadığınız dantelleri birleştirerek dantel çanta modellerine çevirebilirsiniz. Örgü çanta modelleri tam yazlık bir model. Kenar kısımlarında örgü file yapımı ile birleştirebilirsiniz. Halkalardan çanta yapımı ile dantelleri birleştirerek en güzel çantalarınızı örebilirsiniz. İki dantel motifini birleştirirken kenar kısımlarında halkaları kullanabilirsiniz. Veya askı kısmında da halkaları kullanabilirsiniz. Dantel çanta yapılışı için yuvarlak, kare her türlü motif örneğini kullanabilirsiniz.

Dantel Çanta Nasıl Örülür?

Dantel çanta yapılışı için pamuklu ipler, merserize ipler kullanabilirsiniz. Ve kullanacağınız iplere uygun tığlar. Çantayı ağ ipi ile çalışıyoruz. Çanta modeli örerken önce yuvarlak oluşturuyoruz ve içine trabzan çalışıyoruz. 16 adet trabzan yaparak yuvarlağı dolduruyoruz.  2. sırada her trabzan arasına 1 zincir çekiyoruz.  3. sırada 1 trabzanı 2 trbzan yapalım ve aralarına 4 zincir 1 trabzana 2 trabzan ve 4 zincir yaparak devam edelim. Artması için trabzan bir tarafta artarak devam ediyoruz ve 8 trabzan olana kadar örerek devam edelim. Sonra yaprak kesim için aralarına 7 zincir çekip 2 trabzan birleştirip kesiyoruz ve en son 3 tarbzan kalana kadar yaprakların her iki taraftan eksilterek devam ediyoruz. Genişlik isterseniz 7 zincir çekerek iki sıra veya 3, 4 sıra yapabilirsiniz. Askısı için 14 trabzan yaparak örüyoruz. Uzunluk isteğe bağlı yanlardan düğme dikerek askıyı ayarlaması için dikiyoruz. İki motif örerek birleştiriyoruz.

Çantanın yapılışından kısaca bahsettik. Şimdi duruşuna bakalım.

Dantel Çanta Yapılışı

Dantel Çanta Yapılışı 1

Dantel Çanta Yapılışı 2

Çok şık değil mi. İçine astar geçirerek keyifle kullanabilirsiniz. Örgü plaj çantası olarak da kullanılabilir. Sıra geldi dantel çanta yapılışının videolu anlatımına. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler