Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Tığ İşi Örgü Çanta Yapımı

Çok şık çanta yapımı videosu hazırladık. Örgü çanta modellerine bir süredir ara vermiştik. Güzel bir model bulunca hemen paylaşmak istedik. En yeni, şık ve farklı modelleri yayınlamaya çalışıyoruz. Wayuu çanta modelleri yapımını ayrıntılı olarak ilk biz paylaştık diyebiliriz. Plastik kanvastan çanta yapımını da . Örgü sepet modelleri , tığ işi çanta modelleri ve daha fazlasını bizde bulabilirsiniz. Kordon örgü modelinden de çok şık çantalar yapabilirsiniz. Örneklerini daha önce paylaşmıştık. Şimdi yepyeni bir model yayınlıyoruz.

Koton İple Örgü  Çanta Nasıl Yapılır?

Malzeme olarak koton ipler kullanılmış. Beyaz ipten 3 siyah ipten 2 adet kullanılmış. Tığ olarak 3 mm kullanılmış. Çantanın boyutları 29, 5 x 26 cm ebatlarında. Sizler aynı deseni uzatarak daha büyük veya uzun çantalar örebilirsiniz. Ponpon ve püsküllerle süsleyebilirsiniz.

Çantanın tabanını yaparken aşağıdaki şemayı kullanıyoruz. Şemada daireler zinciri artılar sık iğneyi temsil ediyor. Eksiler bir anlam taşımıyor. Belirgin olması için çizilmiş.

Videolu, Tığ İşi Örgü Çanta Yapımı 1

Çantaya zincir çekerek başlıyoruz. Daha sonra her bir ilmek üzerine sık iğne yapıyoruz. Köşelere aynı yere 3 sık iğne yapıyoruz. 2. turda da aynı şemayı uyguluyoruz. Arka ilmeklere batarak örüyoruz. Tüm çanta arka ilmeklere batılarak örülecek.

Şimdi çantanın üst kısmının şemasını uygulayabiliriz. Şema aşağıda bulabilirsiniz.

Videolu, Tığ İşi Örgü Çanta Yapımı 2

Wayuu baglerde olduğu gibi ipleri yürüterek örüyoruz. Ve arka ilmeklere batarak örüyoruz. Çantamız bittiğinde aşağıdaki gibi görünecektir.

Videolu, Tığ İşi Örgü Çanta Yapımı

Çantanın nasıl yapıldığına dair şemaları verdik. Ve nasıl yapıldığını anlattık. Şimdi videosunu görelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler