Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Çanta Nasıl Yapılır?

Orjinal ismi modelin portakal çiçeği çantası. Yaza uygun çok şık bir tığ işi örgü çanta modelleri. Üzerini istediğiniz gibi örgü aplike modelleri ile süsleyebilirsiniz. Boncuklar, danteller, kurdeleler, örgü çiçek modelleri, örgü kelebek modelleri ile süsleyebilirsiniz. Düğmeler ile süsleyebilirsiniz. Sizlere şemasını verceğimiz çok güzel bir örgü çiçek yapımı ile süsleyeceğiz. Bu güzel çantalardan örgü çanta modellerinden örüp sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.

Örgü Çanta Yapılışı

Çantanın önce tabanını yaparak başlıyoruz. Nasıl bir genişlikte olmasını istiyorsanız o kadar zincir çekiyorsunuz. Ve üzerini trabzanlarla uzun bir şerit halinde örüyorsunuz. Modelde 13 zincir ile başladık. Üzerine trabzanlar yapıp 29 cm olacak şekilde ördük.

Örgü Çanta Nasıl Yapılır? 1

Daha sonra örtüğümüz parçanın etrafına trabzan yapıyoruz. Köşelere gelince aynı yere 3 trabzan yapıyoruz. İlk başlangıçta yapıyoruz bu işlemi . Daha sonra artırma ve azaltma olmadan aynı sayı ile 24 – 25 sıra trabzan yapıyoruz. Çantanın içine astar dikip yan kısımlara halkaları takıyoruz.

Örgü Çanta Nasıl Yapılır? 1

Örgü Çanta Nasıl Yapılır? 3

Örgü Çanta Nasıl Yapılır? 2

Örgü Çanta Nasıl Yapılır? 4

Örgü Çanta Nasıl Yapılır? 5

Örgü Çanta Nasıl Yapılır? 6

Örgü Çanta Nasıl Yapılır? 7

Ve çantanın askısı için aşağıda resimde gördüğünüz gibi bir parça yapıyoruz. 74 cmlik bir zincir çekelim. Üzerine 3 – 4 sıra sık iğne yapalım. Ve baş ve son kısmını birbirine dikelim. Çantanın askı kısmına parça dikmek için resimdeki gibi bir şerit örelim.

Üzerine dikeceğimiz parça içinse 3 zincir ile başlayalım. Üzerine 2 sık iğne yapalım. Bir sonraki turda artırma yaparak 4 sık iğne yapalım. Artırmaları 8 sık iğne olana kadar devam edelim. 6 – 7 sıra artırma yapmadan aynı sayı ile örelim.  Ve tekrar aynı oranda azaltma yaparak 2 sık iğneye kadar inelim. Çevresine 1 tur sık iğne dolanıp bitirelim. Ve resimdeki gibi dikelim. Yine resimde gördünüz gibi bir parça örüp askıları çanta üzerine dikelim.

Örgü Çanta Nasıl Yapılır? 8

Örgü Çanta Nasıl Yapılır? 9

Örgü Çanta Nasıl Yapılır? 10

Püskül yapıp halkalardan geçirelim.

Örgü Çanta Nasıl Yapılır? 11

Örgü Çanta Nasıl Yapılır? 12

Sıra geldi çantayı süslemeye. Çanta üzerinde bulunan çiçeğin şablonu hemen aşağıda.

Örgü Çanta Nasıl Yapılır? 16

Örgü Çanta Nasıl Yapılır? 13

Örgü Çanta Nasıl Yapılır? 15

Örgü Çanta Nasıl Yapılır? 14

Örgü Çanta Nasıl Yapılır?

Kaynak : http://erikatricroche.blogspot.com.tr/2010/06/bolsa-flor-laranja.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler