Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Büyük Örgü Çanta Yapılışı

Örgü çanta modellerinden yepyeni güzel bir modelin anlatımıyla devam ediyoruz. Aynı çantanın birçok farklı rengiyle örülmüş örneklerini de göreceğiz. Kağıt ipler, hasır ipler, rafya ipler, makrome ipleri, pamuklu ipler gibi her çeşit iple çantayı örebiliriz. Büyük örgü çanta modelleri içine astar geçirmeniz gerekecek modellerden. Tabi isterseniz astarsız da kullanabilirsiniz. Plaj çantası modelleri, günlük kullanım için çanta modelleri olarak örebilirsiniz. Az önce birçok iple çantamızı örebileceğimizden bahsettik. Farklı kalınlıkta iplerle ördüğümüzde farklı tığ ölçüleri kullanmamız gerekecek. Dolayısıyla çantamızın boyutları değişecek. Bu durumu göz ardı etmemeliyiz. Az sonra yapılışını paylaşacağımız büyük örgü çanta yüksek fiyatlara satılan çantalardan. Kendimiz ördüğümüzde daha ucuza mal etmiş olacağız. Büyük çantaları seviyorsanız tığ işinden motifli örgüleri seviyorsanız 3 motiften ördüğümüz motiften çanta yapımını da örgü modelleriniz arasına ekleyebilirsiniz. Kağıt ip plaj çantası yapımı yine büyük modellerden. Büyük örgü çanta yapılışı için iplerimiz hazırsa anlatıma geçelim.

Büyük Çanta Nasıl Örülür?

Bu yaz kendi çantanızı örerek dünya standartlarında bir moda markası oluşturabilirsiniz. Örgü bildiğimiz sürece ünlü markaların yüksek fiyatlara sattığı çantaları kendi emeğimizle örebiliriz. Satış yaptığımızda sıkıntılı durumlar ortaya çıkar mı bilmiyorum. Araştırmak lazım. Ama kendimiz için örebiliriz diye düşünüyorum. Bu sezon markalarda örgülerle yapılmış çantalar oldukça fazla. Büyük örgü çanta yapılışının orjinal fiyatı aşağıdaki gibi.

Büyük Örgü Çanta Yapılışı 29

Büyük Örgü Çanta Yapılışı 30

Biz bu çantayı birazdan tarifiyle kendimiz öreceğiz. Hadi hemen şemasına geçelim. Çantanın yapımında 3,5 mm tığ kullanılmış. Bu ölçülere uyan ipler tercih edebilirsiniz.

Büyük Örgü Çanta Yapılışı 27

Büyük Örgü Çanta Yapılışı 25

Büyük Örgü Çanta Yapılışı 1

Önce ilk şemada olduğu gibi tabanı örüyoruz. Sonra 2. şemada olduğu gibi yan kısımları örüyoruz. Sonrasında ise birbirine ekliyoruz. Şemayı biraz daha yakından inceleyelim.

Büyük Örgü Çanta Yapılışı 6Resimlerle çantamızın yapılışına bir göz atalım.

Sıra geldi çantayı yakından incelemeye.

Büyük Örgü Çanta Yapılışı 18

Büyük Örgü Çanta Yapılışı 5

Büyük Örgü Çanta Yapılışı 4

Büyük Örgü Çanta Yapılışı 3

Büyük Örgü Çanta Yapılışı 2

Büyük Örgü Çanta Yapılışı

Büyük Örgü Çanta Yapılışı 19

Büyük Örgü Çanta Yapılışı 20

Büyük Örgü Çanta Yapılışı 21

Büyük Örgü Çanta Yapılışı 22

Büyük Örgü Çanta Yapılışı 23

Büyük Örgü Çanta Yapılışı 24

Büyük Örgü Çanta Yapılışı 26

Büyük Örgü Çanta Yapılışı 28

Kaynak : http://m.bianzhirensheng.com/a/21000.html

https://www.bianzhihui.com/t/7362

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler