Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Penye İp Örgü Çanta Yapımı

Penye iplerle ve tığ işi örgülerle devam ediyoruz. Çok güzel bir çanta örüyoruz. Penye ip örgü çanta yapımı bildiğimiz motiflerden oluşuyor. Motifi örgü hırka modellerinde, bebek battaniyelerinde çok kullanıyoruz. Bugün kalın ipler kullanarak 2 parçadan çantayı tamamlıyoruz. Penye ipten örgü çanta modelleri için en güzel örnekleri anlatımlarıyla hazırlamaya devam ediyoruz. Kolay, gösterişli, zor birçok modele buradan ulaşabilirsiniz. Penye ipten haraşo çanta yapımı örmesi kolay gösterişli çantalardan. Eğer sizde örmek isterseniz önceki tariflerden yapılışına ulaşabilirsiniz. Bir diğer güzel çanta modeliyse penye ip altıgen çanta yapılışı. Değişik bir model. Altıgen motiften bebekler için hırka, yetişkinler için hırka örmüştük. Pantolon örmüştük. Bu kez çanta örüyoruz. Penye ip örgü çanta yapımı yine bildiğimiz motiflerin üzerinde küçük değişiklikler yapılarak çantaya çevrilmiş. Hadi yakından yapılışını izleyelim.

Penye İpten Çanta Nasıl Örülür?

Hanım dilendi bey beğendi motiften 2 tane örüyoruz. Kenar kısımlarını birleştiriyoruz. Askı kısmını istediğimiz uzunlukta yapıyoruz. Ortaya şahane bir çanta çıkıyor. Kare motiflerle farklı desenlerle yeni model çantalar örebiliriz kendimize. Penye ip örgü çanta yapımı için evimizde daha önce ördüğümüz projelerden kalan parça ipler varsa onları kullanabiliriz. Şimdi çantamız için kullanacağımız şemayı görelim. Motif üzerinde siyah çizgilerle gösterilmekte.

Penye İp Örgü Çanta Yapımı 3

Şemamızı inceledikten sonra çantamızın duruşuna geçeceğiz. Eğer aklınıza takılan bir konu olursa yorum kısmından bizlere ulaşabilir sorularınızı sorabilirsiniz.

Penye İp Örgü Çanta Yapımı 2

Penye İp Örgü Çanta Yapımı 1

Penye İp Örgü Çanta Yapımı

Kaynak : http://helenacc.blogspot.com/2013/01/bolsa-sacola-pontos-cruzados-em-trapilho.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler