Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Tığ Çantası Yapımı

Örgü severler için çok güzel bir proje hazırladık. Yine örülecekler listesine ekledim. Tabi bu yoğunlukta ne zaman örebilirim bilmiyorum. Hemen örmek isteyenler için örgü tığ çantası yapımını sizlere resimli olarak anlatmaya çalışacağız. Aynı projeyi daha uzun örerek şişleriniz içinde örebilirsiniz. Veya diğer hobi malzemeleriniz için. Tığ işi örgü modellerinden üst kısmı için kullandığımız kenar oyasını farklı desenlerde de yapabilirsiniz. Ana hatları ile aynı şekilde örüp kenar oyaları ile, ip renkleri ile istediğiniz tasarımı yapabilirsiniz. Örgü çanta modellerinin en güzel örneklerini sizler için hazırlamaya devam edeceğiz. Bu proje kolay bir proje. Örgüye yeni başlayanlar da rahatlıkla örebilirler. Çantanın üzerine küçük örgü çiçekler, inciler, boncuklar ekleyebilirsiniz. Kurdeleler veya farklı aksesuarlarla süsleyebilirsiniz. Çantanın üzerine keçe çalışmaları yapabilirsiniz. Örgü cluth çanta yapımı paylaşmıştık. Orada bulunan çantayı da yine hobi çantası olarak tasarlayabilirsiniz. Çok şık olacaktır. Çanta yapımından örgü cüzdan modellerine geçiyoruz. Ve sizlere çok güzel bir model tarifi verip örgü tığ çantası yapımına geçiyoruz. Tığ işi örgü cüzdan yapılışından bu tarife ulaşabilirsiniz.

Örgü Tığ Çantası Nasıl Yapılır?

Örgü tığ çantası yapımı için evde kalan iplerinizi kullanabilirsiniz. Merserize ipler, pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Beğendiğiniz iplerle ve kullanacağınız iplere uygun tığlarla örebilirsiniz. Modelde fildişi renklerinde % 100 merserize pamuklu iplik ve 3 mm tığ kullanılmıştır. Modelin yapılışına 56 zincirle başlıyoruz. Ve her bir zincir üzerine 1 sık iğne yaparak 55 sık iğne örüyoruz. ( sık iğne yapmaya 2. zincirden başlıyoruz.) 40 sıra sık iğne örüyoruz.

Örgü Tığ Çantası Yapımı 1

Şimdi ise iki kenarına aşağıda gördüğümüz gibi kenar oyasını örüyoruz.

 

Örgü Tığ Çantası Yapımı 3

Örgü Tığ Çantası Yapımı 2

Örgü Tığ Çantası Yapımı 4

Uzun kenar oyalı kısmı katlayıp kenarlarından dikiyoruz. Ve yine trabzanlı kısımlardan tığlar için dikerek yuvalar oluşturuyoruz. Kenar kısımları diktikten sonra orta kısımdan 82 zincir çekip üzerine sık iğne yapıyoruz. Üzerine kalp, çiçek, ponpon gibi süslemeler yapıyoruz. Ve modelimizi bitiriyoruz. Aşağıdaki gibi çok şık bir çanta elde ediyoruz.

Örgü Tığ Çantası Yapımı

Örgü Tığ Çantası Yapımı 5

Örgü Tığ Çantası Yapımı 7

Örgü Tığ Çantası Yapımı 8

Örgü Tığ Çantası Yapımı 6

Kaynak : http://www.mundodesoraia.com/?p=7066

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Örgü Tığ Çantası Yapımı”
 1. Marcela covarrubias dedi ki:

  Miiil gracias!!!!
  Es hermoso y fácil, justo lo q
  ue buscaba. Ha sido todo un regalo para mi. (: (: (:

 2. Marcela covarrubias dedi ki:

  Miiil gracias!!!!
  Es hermoso y fácil, justo lo qu buscaba. Ha sido todo un regalo para mi. (: (: (:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler