Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çantaya Astar Nasıl Dikilir?

Örgü çanta modellerini örüyoruz. Peki içine astar geçirmek istediğimizde ne yapmalıyız. Tabi ki aşağıdaki adımları takip etmeliyiz. Çantanızın modeline göre astarları belirleyebilir ve içine pamuklu kumaşlarla, ince kot kumaşlarla astar geçirebilirsiniz. Örgü çanta modellerine bu şekilde astar geçirebilirsiniz. Desenli pamuklu kumaşlarla da astarlar dikebilirsiniz. O şekilde re çantalar çok şık duruyor. Eğer çanta kumaşı çok renkli ise uyumlu tek renk kumaşla astarlar yapabilirsiniz. Örgü çanta modellerine astar nasıl geçirilir daha önce bahsetmiştik. Cepsiz, fermuarsız düz bir astardı. Çantalarınızın dikişlerinin belli olmasını istemiyorsanız gizli dikiş tekniği ile dikebilirsiniz. Gizli dikiş tekniği nasıl yapılır önceki paylaşımlar arasında bulabilirsiniz. Birazdan paylaşacağımız çanta astar geçirmeyi tüm çantalarınıza uygun şekilde uyarlayarak astar dikebilirsiniz.

Çanta Astarlama Nasıl Yapılır?

Hem güzel bir çanta tarifimiz olacak hemde bu ördüğümüz çantayı astarlama tarifi. Oval tabanlı bir çanta örüyoruz. Aynı tabanı birçok örnekli çantanızda kullanabilirsiniz. Hasır iple ördüğünüz, kağıt iple ördüğünüz, koton ip ve penye iple ördüğünüz çantalarda taban şemasını kullanabilirsiniz. Tur sayısını istediğiniz gibi ayarlayarak çantanın da büyüklüğünü belirleyebilirsiniz.

Önce çantamızı örelim. Taban şemasını görelim. Şemada x ler sık iğne, V ler artırma anlamına geliyor. Son tura geldikten sonra hiç artırma ve eksiltme yapmadan örmeye devam ediyoruz.

Çantaya Astar Nasıl Dikilir? 3

Çantamıza deri astılar takıyoruz.

Çantaya Astar Nasıl Dikilir? 5

Oval tabanı ördükten sonra ılık ütü ile ütülüyor ve aşağıdaki gibi bir kağıt üzerine şablonunu oluşturuyoruz. Bu astarlamanın ilk aşamasıdır.

Çantaya Astar Nasıl Dikilir? 6

Çantaya Astar Nasıl Dikilir? 7

Çantaya Astar Nasıl Dikilir? 8

Çantaya Astar Nasıl Dikilir? 9

Çantaya Astar Nasıl Dikilir? 10

 

Çantayı ördük askılarını diktik. Şimdi astarlama zamanı. Astarlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgiye kaynak kısmından ulaşabilirsiniz.

çanta astar kalıbı

Çantaya Astar Nasıl Dikilir? 11

Çantaya Astar Nasıl Dikilir? 13

Çantaya Astar Nasıl Dikilir? 14

Çantaya Astar Nasıl Dikilir? 15

Astarın düzgün durması ve çanta içinde kaymaması için kırmızı işaretli yerlerden dikiş makinesinde dikebilirsiniz.

Çantaya Astar Nasıl Dikilir? 16

Astarlama işi de tamam. Güzel bir çantamız oldu.

Çantaya Astar Nasıl Dikilir? 4

Çantaya Astar Nasıl Dikilir? 2

Çantaya Astar Nasıl Dikilir? 1

Çantaya Astar Nasıl Dikilir?

Kaynak : https://www.craftpassion.com/crochet-tote-bag/2/#addlining

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler