Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Oyuncak Torbası Yapımı

Dikiş severler burdamı. Çok güzle bir proje hazırladık. Hem çocuklarımız üzerinde oyun oynasın, hem ev dağılmasın ( bu mümkün mü pek bu bilmiyorum ama) hemde oyuncaklar kolayca toplansın. Okul öncesi etkinlikleri olarak üzerinde yol bulunduran, ev desenli kumaşlarla oyuncak torbası yapımını dikebilirsiniz. Çocuklarınız için çeşitli oyuncak modellerinden bahsettik. Çoraptan oyuncak modelleri yaptık. Arabalar, kamyonlar diktik. El yapımı tır nasıl yapılır önceki yazılardan ulaşabilirsiniz. Oyuncak saklama torbası çok kullanışlı. Parklarda, pikniklerde de kullanabilirsiniz. Güzel şık bir çanta görevi görür ve çocuklarımız istediği oyuncağı ile oynayabilirler. Ev dışında anneanne, babaanneye veya diğer ziyaretlerde de yanında taşınabilir. Şimdi oyuncak torbası yapımı aşamalarına geçelim.

Oyuncak Torbası Dikimi

Oyuncak torbası yapımı için ölçüleri istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Modeldeki ölçüler 1 m çapında. Daha küçük yaparak çanta boyunda, çanta içine sığacak şekilde yapabilir ve küçük arabalar, küçük legolar taşıyabilirsiniz. Kalın kumaşlar, poplin kumaşlar seçebilirsiniz. İçine formda durabilmesi için keçeler, elyaflar koyabilirsiniz.

Sadece oyuncak olarak değil kendinize hobi çantası olarak da dikebilirsiniz. Tığlarınızı, şişlerinizi, iplerinizi, hobi malzemelerinizi koyabilirsiniz.

Dış ve iç kısım için ayrı kumaşlar kullanacağız. Dikiş paylarını bırakmayı unutmayın. 1 m çapında kumaş kesiyoruz. Kordonu geçirmek için tünel hazırlıyoruz. Tünel 12 cm yüksekliğinde, 3,16 m uzunluğunda. Tünelden geçireceğimiz kordon 3,5 m. Şimdi aşağıdaki adımları takip edelim.

 

Çok kullanışlı ve pratik bir çanta. Kızlarınıza veya oğullarınıza özel hazırlayabilirsiniz. Sevdikleri oyuncakları gittikleri her yere taşıyabilecekleri ve rahatlıkla oynayacakları bir çanta. Oyuncak torbası yapımını çok sevecekler.

Oyuncak Torbası Yapımı 9

Oyuncak Torbası Yapımı 5

Oyuncak Torbası Yapımı 6

Oyuncak Torbası Yapımı 10

Oyuncak Torbası Yapımı 7

Oyuncak Torbası Yapımı 8

Kaynak : https://www.jipbyjan.nl/portfolio/speelkleed-opbergzak-naaien/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler