Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yakası Bol Tişört Nasıl Daraltılır?

Dikiş modelleri ve örneklerinden pratik fikirlerle devam ediyoruz. Yakası bol tişört nasıl daraltılır? Sıradaki konumuz bol tişörtlerimizin, bluzlarımızın yakasını düzeltmek olacak. Tişörtlerin yakası bol olduğunda hoş durmuyor. İstenmeyen bir görünüm oluşuyor. Bu yüzden küçük dokunuşlarla yaka kısmını düzeltebilir yeni alınmış gibi yapabilirsiniz. Bazen tişörtler yıkandığında veya giyildiğinde de esneyebiliyor, bollaşabiliyor. Yine o tişörtlerinizde de daraltma işlemini uygulayabilirsiniz.

Zaman zaman dikişle ilgili pratik bilgilere değiniyoruz. Terzilere yaptırdığımız bazı işlemleri biraz dikiş bilgisiyle evde yapabiliyoruz. Mesela orjinal kot paça yapılışı. Bunu biraz dikiş biliyorsak evde yapabiliriz. Tarifine ise kotta orjinal paça nasıl yapılırdan ulaşabilirsiniz. Kot pantolonlarda fermuar değişimi de önemli. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız kot pantolon fermuarı nasıl değiştirilir göz atabilirsiniz. Dar gelen pantolonun bellerini genişletmek de önemli. Dar gelen pantolonları genişletmenin farklı yöntemlerinden bahsetmiştik. Çocuk pantolonlarını genişletmenin yoluna dar gelen pantolon beli nasıl genişletilirden bulabilirsiniz. Likralı kumaş nasıl genişletilir paylaştığımız diğer konular arasında. Şimdi ise yakası bol gelen tişört nasıl daraltılır ondan bahsedeceğiz.

Evde Yaka Daraltma

Yakası bol, yakası açık tişörtleri tekrar düzenliyoruz. Penyelerde, esnek kumaşlarda uygulanan bir yöntem.  Yakası bol, geniş tişörtlerinizi küçük ve basit bir yöntemle düzeltebilirsiniz.

Yakası Bol Tişört Nasıl Daraltılır?

Eski görünümden eser kalmadı. O halde hemen anlatıma geçelim yakası bol tişört nasıl daraltılır öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler