Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Eski Tişörtten Kalp Yastık Yapımı

Çok güzel bir proje. Eski tişörtlerimizi değerlendiriyoruz. Eski tişörtleri değerlendirme olarak farklı birçok projeye imza atmıştık. Şimdi onlar arasına güzel bir kendin yap projesi daha ekliyoruz. Dikiş gerektirmeden çok güzel dekoratif yastıklar yapıyoruz. Bu tekniği kullanarak istediğiniz şekillerde yastıklar yapabilirsiniz. Eski tişörtten kalp yastık yapımı çok kolay bir proje. Dilerseniz çocuklarınızla birlikte de yapabilirsiniz. Az önce eski tişörtleri değerlendirerek çok güzel projelere imza attığımızı söylemiştik. Şimdi biraz onlara değinelim. Eski tişörtten sepet yapılışı yapabilirsiniz. Önce eski tişörtten penye ip yapılışı yapıyoruz. Daha sonra sepeti örüyoruz. Penye ip paspasları örüyoruz. Eski tişörtten file pazar çantası yapımı paylaşmıştık. Güzel projelerden biri. Daha fazla hobi dünyasına ait anlatım için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Eski Tişörtten Kalp Yastık Nasıl Yapılır?

Bu güzel proje için istediğiniz renkte penye tişörtler kullanabilirsiniz. Kızınızın, oğlunuzun, kendinizin, eşinizin, annenizin tişörtlerini kullanabilirsiniz. Polar kumaşlar kullanabilirsiniz. Romantik el yapımı çok şık bir aksesuar. Eski tişörtten kalp yastık yapımını sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.

  • Eski penye tişört
  • Kalp şeklinde kağıt kalıp
  • Makas
  • Cetvel
  • Elyaf

Eski Tişörtten Kalp Yastık Yapımı 1

İşe önce kağıt ile kalp şablon oluşturarak başlıyoruz. Şablonu kumaş üzerine iğneleyerek tutturuyoruz. Ve bir parçasını kesip kenar kısmından 10 – 15 cm uzaktan ince kesikler atıyoruz. Şeritler halinde.

Eski Tişörtten Kalp Yastık Yapımı 2

Eski Tişörtten Kalp Yastık Yapımı 3

Eski Tişörtten Kalp Yastık Yapımı 4

Eski Tişörtten Kalp Yastık Yapımı 5

Aynı şekilde bir parça daha kesip kestiğimiz şeritleri karşılıklı düğüm atarak birleştiriyoruz. Ve  içini elyafla dolduruyoruz.

Eski Tişörtten Kalp Yastık Yapımı 6

Eski Tişörtten Kalp Yastık Yapımı 7

Ve kalp yastığımız hazır. İstediğiniz şekilde yastıklar yapabilirsiniz.

Eski Tişörtten Kalp Yastık Yapımı

Eski Tişörtten Kalp Yastık Yapımı 8

Kaynak: https://handmade-paradise.ru/besshovnaya-serdechnaya-podushka-iz-futbolok/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler