Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Plastik Şişeden Rüzgar Gülü Nasıl Yapılır?

Renk renk rüzgar gülü modelleri yapılışı hazırladık. Plastik şişeleri kullanarak renkli rüzgar gülleri yapıyoruz. Bahçe için rüzgar gülü nasıl yapılır detaylarıyla birkaç modelin anlatımını öğreneceğiz. Balkonlarda, teraslarda veya bahçelerinizde rüzgar gülünü kullanabilirsiniz. Çok hoş kendin yap projelerinden. Harika bir geri dönüşüm projelerinden.

Plastik Şişeden Rüzgar Gülü Nasıl Yapılır?

Okul öncesi etkinliklerinde çocuklarımızla birlikte yapacağımız kolay ve keyifli projelerden olacak. Tabi kesme işlemlerini yaparken dikkatli olmak gerekir. Ellerimizi kesebilir. Özellikle çocuklarımız çok dikkatli olsunlar. Kesikler küçük olabilir ama elleri çok acıtır. Evde rüzgar gülü yapımı için daha önce renkli kağıttan rüzgar gülü yapımı, kartondan rüzgar gülü yapımından bahsetmiştik. Ev için daha uygun. Bahçede yağmur yağdığında ıslanacak ve bozulacaktır. O yüzden açık alanlarda plastik olanları kullanmak daha doğru olacaktır.  Hazırsanız plastik şişeden rüzgar gülü nasıl yapılır öğrenelim.

Plastik Şişeden Rüzgar Gülü Nasıl Yapılır? 1

Plastik Rüzgar Gülü Yapımı

Su şişelerinden gazlı içeceklerin şişelerinden veya deterjan şişelerinden renk ren rüzgar gülleri yapacağız. Bu rüzgar güllerini akrilik boyalarla, sprey boyalarla boyayacağız. Üzerine desenler çizeceğiz. Şimdi ilk videomuzla rüzgar gülü yapılışına geçelim.

9 farklı güzel video hazırladık. Hepsi benzer şekillerde yapılıyor. Renkli şişeler, plastik şişeler hazırlıyoruz. Makas ve boyalar kullanarak rüzgar gülünü yapıyoruz. Böylece 9 farklı video ile en güzel projelerin yapılışını öğrenmiş oluyoruz.

Plastik Şişeden Rüzgar Gülü Nasıl Yapılır? 2

Çeşitli boylarda plastik şişeler hazırlıyoruz. Bu şişeleri kesmek için makas kullanacağız. Ayrıca boyamak için sprey boya kullanacağız.

Plastik Şişeden Rüzgar Gülü Nasıl Yapılır? 3

2. Videomuzda renkli şişeler kullanarak rüzgar gülleri yapacağız. Nette gökkuşağı rüzgar gülü kalıbı olarak aradığınızda kalıbı bulacaksınız.

3. videoda yine plastik şişe kullanacağız. Şekli farklı olan bir rüzgar gülü hazırlayacağız.

4 ve 5. videolar çok hoşunuza gidecek. Sanki su değirmeni gibi duruyor. Renkli rüzgar güllerini kolay yöntemlerle yapıyoruz. Şişenin hem alt kısmını hem de üst kısmını kullanarak rüzgar gülleri yapacağız.

6, 7 ve 8. videolarda yine şişe kullanıyoruz. Farklı kesme şekilleriyle rüzgar güllerini hazırlıyoruz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler