Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Evde Rüzgar Gülü Yapımı

Okul öncesi etkinliklerinde bugün çocuklarımızla birlikte rüzgar gülü yapıyoruz. Renkli kağıtlarla yaptığımız rüzgar gülünü okullarda sınıf içi etkinlikleri olarak da yapabilirsiniz. Çocuklar okulda veya evde rüzgar gülünü yaparken çok keyif alacaklar. Her bir yaprağı renk renk yapabilirsiniz. Elişi kağıtlarıyla, gazeteden yaptığımız rüzgar gülünü eğer gazete veya renksiz kağıtlarla yaptıysak boyayabilir üzerine çiçekler yapabiliriz. Okullar birkaç güne yaz tatiline giriyor. Son 1 haftamız kaldı. Bugün ise Ankara’da okullarda 1 günlüğüne eğitime ara verildi. Fazla yağış nedeniyle. Bugün çocuklarımızla rüzgar gülü yapabiliriz. Tatilde veya ders sonrasında, ödev sonrasında çocuklarla birlikte eğlenceli etkinlikler yapabiliriz. Zamanımızı sadece rüzgar gülü ile sınırlandırmayalım. Yapabileceğimiz harika etkinlikler var. Mesela küçük çocuklar için gelişimlerini destekleyecek duyusal gelişim oyunları hazırlayabiliriz. Kolay uçurtma yapımı hazırlamıştık. Yine bugünlerde yapacağımız harika bir etkinlik fikri. Rüzgar gülünden artan kağıtlarla uçurmayı yapabiliriz. Buraya sığdıramayacağımız kadar çok okul öncesi etkinlik örnekleri hazırladık. Bugün rüzgar gülüne değinme zamanı.

Kağıttan Rüzgar Gülü Yapımı

Renkli kağıtlardan, gazetelerden renkli rüzgar gülleri yapabiliriz. Ev içinde, saksı içinde, çocukların ellerinde veya bahçede kullanabiliriz. Bahçe için uzun süreli kullanımı olmayabilir. Kağıttan hazırladığımız için. Basit rüzgar gülü yapımı için ilk olarak malzeme listesiyle başlayalım.

Rüzgar gülü yapımı malzemeleri

  • 4 adet renkli A4 kağıdı
  • Makas
  • Yapıştırıcı
  • Çöp şiş
  • Toplu iğne

Evde Rüzgar Gülü Yapımı

Malzemelerimizi hazırladık. Rüzgar gülünü yapmak için ihtiyacımız olan yetenekli parmaklarımız ve yaratıcılığımız, neşemiz. Çocuklarımızla geçireceğimiz keyifli dakikalar. Saksı içinde süs, yatak odalarında, çocuk odalarında dekor ürünü, balkonlarda süs olarak kullanabiliriz.

Evde Rüzgar Gülü Yapımı 1

Hadi birlikte evde rüzgar gülü yapımını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler