Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Duyusal Gelişim Oyunları

Bebeklikten başlayıp çocuklarımız belli bir yaşa gelene kadar onlarla yaşlarına uygun oyunlar oynayabiliriz. Bu oyunlar onların gelişimleri için çok önemli. İnce motor becerilerinin gelişmesini sağlayacak, dikkatlerini artıracak birçok oyunlar hazırlayabiliriz. Şimdi bu oyunlara duyusal gelişim oyunlarından örnekler hazırladık. Evde bulunan materyallerle, atık malzemelerle birçok oyunlar hazırlayabiliriz. Yumurta kolileri, plastik şişeler, renkli boncuklar, pirinçler, makarnalar… Oyun hazırlamak için birçok malzemeyi kullanabiliriz. Küçük bir bant bile bizlere oyun hazırlamada yardımcı olabilir. Daha minicik hiçbir şey anlamaz demiyoruz mutlaka ayına uygun, yaşına uygun etkinlikler hazırlıyoruz. Eğer etkinlik hazırlamada zorlanıyorsanız az sonra paylaşacağımız galeriyi ve daha önce paylaştığımız okul öncesi etkinliklerini inceleyebilirsiniz. Tabi hazırladığımız etkinlikler çocuklarımız oynarken onlara zarar vermemeli. Mesela boncuklarla, düğmelerle hazırladığımız etkinlikleri yaparken mutlaka gözetimimiz altında olmalı.

Eşleştirme etkinlikleri, renk etkinlikleri, nefes etkinlikleri çocuklarınızla keyifle oynayacağınız oyunlar arasında. Ev yapımı oyun hamuru, makarna boyama etkinlikleri, pirinç boyama etkinlikleri yapabiliriz. Duyusal gelişim oyunları için panolar hazırlayabiliriz. Evde olan eğitici oyuncaklar, atık malzemeleri panoya ekleyebiliriz. Kilitler, fermuarlar ekleyebiliriz. Aynalar ekleyebiliriz. Okul öncesi duyusal pano yapımı için ekleyebileceğimiz birçok ürün mevcut. Renkli ay kumu nasıl yapılır paylaştığımız projeler arasında. Çocuklar kumla oynamayı çok seviyorlar. Ev yapımı playdough yapımını hazırlayıp güvenle çocuklarınıza oynatabilirsiniz. Okul öncesi etkinliklerinde daha fazlası için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi yapabileceğimiz oyunları inceleyelim.

Duyusal Oyun Örnekleri

Evde bulunan malzemelerle birçok oyun hazırlayabiliriz. Çocuklarımız doğduğu andan itibaren aylarına uygun, yaşlarına uygun etkinlikler hazırlayabiliriz. Öğrenmeye teşvik ederek kaliteli zaman geçirebiliriz. Birçok duyusal oyunları okullarda sınıf içi etkinlikler olarak da yapabilirsiniz.

Resimlerle birçok duyusal oyun tariflerini inceledik. Şimdi birkaç video ile hazırlayabileceğimiz oyunlara göz atalım.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler