Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bonibon Deneyi Nasıl Yapılır?

Çocuklarımızın çok keyif alacağı okul öncesi etkinlikleri. Her ne kadar ben yemesini istemesem de kızımın severek yediği ( mümkün olduğunca engellemeye çalışıyorum ) bonibonlardan eğlenceli bir etkinlik yapıyoruz. Çocuklarımız evde sıcak havalarda dışarı çıkamayınca sıkılmasınlar. Onlar için hazırladığımız eğlenceli etkinlikleri yaparak hem eğlensinler  hem öğrensinler. Okul öncesi patlayan süt deneyi de yine keyif alacakları çok güzel bir oyun. Evde bulunan malzemelerle keyifli oyunlar hazırlayabiliriz çocuklarımıza. Yazın içtiğimiz meşrubatlardan, sulardan çok pet şişe çıkıyor. Onları atmayarak çocuklarımız için pet şişe ile çocuklara etkinlik hazırlayabiliriz. Pet şişeleri renk renk boyayarak , saksılar, oyuncaklar yapabiliriz. Bugünkü deneyimiz bonibonlarla. Biz henüz denemedik. Ama kızımla birlikte deneyeceğiz. Yarın planlarım arasında var bu deneyi yapmak. Onun için önce bonibon almam lazım. Bu gökkuşağı deneyi bonibon etkinliğini her yaş çocuk için yapabilirsiniz. Özellikle yürümeye yeni başlayan çocuklarınız için, ana sınıfı çocukları hatta ilkokul çağındaki çocuklar için hazırlayabilirsiniz. Bir yetişkin olarak kızımla birlikte bende keyif alacağım diye düşünüyorum.

Bonibondan Gökkuşağı Deneyi

Bu güzel etkinlik sonucu çocuklarımız neden sonuç ilişkisi kurmayı öğrenecekler. Renk karışım deneyi yapmış olacaklar. Bu etkinliğimizi yapmak çok kolay. Sadece 3 malzemeleden oluşuyor.

Bonibon Deneyi Malzemeleri 

  • Bonibonlar
  • Sıcak su
  • Düz tabak

Önce bonibonları tabağa dizelim. Daha sonra orta kısmından suyu dökelim. Ve olacakları izlemeye başlayalım. Sıcak su kullanacağımız için suyu büyükler dökerse daha iyi olacaktır. Çocuklarımız yanmasın.

Bonibon Deneyi Nasıl Yapılır? 1

Bonibon Deneyi Nasıl Yapılır? 5

Bonibon Deneyi Nasıl Yapılır? 2

Ve sonuç mükemmel.

Bonibon Deneyi Nasıl Yapılır? 3

Bonibon Deneyi Nasıl Yapılır? 4

Bonibon Deneyi Nasıl Yapılır?

Kaynak : http://www.funwithmama.com/easy-skittles-rainbow-kids-candy-science-experiment/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler