Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Okul Öncesi Çanakkale Zaferi Etkinlikleri

18 Mart 1915 Deniz zaferimizin 106. Yıldönümü derin sevinç ve bilinç ile kutluyoruz. Bu sevinci küçük yaşta çocuklarımıza etkinliklerle birlikte aşılıyor öğretiyoruz.

Zaferleri ve geçmişi insanlık tarihi ile başlayan, her zaman zaferle beraber medeniyet nurlarını taşıyan kahraman Türk ordumuzun bize emanetlerinden biri olan deniz zaferini bilim, bilinç ve maneviyatla anmalı, yaşatmalı ve savunmalıyız. Son tahlilde bu görev Türk Gençliğinin asli vazifesidir.

Geleceğin emanetçileri olan küçükleri yetiştirmek, hayatı bir sorumluluktur. Bu uğurda fedakârlık eden tüm öğretmenlerimizin zaferlerimizdeki değeri paha biçilemez bir kutsiyet taşımaktadır. Unutmayınız ki “Bir millet, her nesilde yeniden doğar.”.

Neden ülkemiz komşularını sıralarken denize sınırımız olan ülkeleri saymayız? Bu bilinç eksikliğini, zengin tarihimizle beslemeli ve pek çok düşünüre göre medeniyet olan denizi sahiplenmeliyiz.

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Seyit Onbaşı ve Nusrat Mayın Gemisi kaptanı Yüzbaşı İsmail Hakkı Bey olmak üzere, tüm vatan evlatlarının ruhu şad olsun. Onları anıyoruz çünkü; Ölüleri yaşatan, yaşayanların hafızalarıdır. Çanakkale Deniz Zaferimiz Kutlu Olsun.

Okul Öncesi 18 Mart Çanakkale Zaferi

Her yıl 18 Martta coşkuyla kutlattığımız Çanakkale Zaferini çocuklarımıza anlatmalıyız. Bu vatanın kolaylıkla kazanılmadığını öğrenmeli ve her anlamda sahip çıkmalarını öğretmeliyiz. Vatan sevgisini, bayrak sevgisini, başta Türkiye olmadığını okul öncesi etkinlikleri ile eğlenceli hale getirerek çocuklarımıza öğretebiliriz. Çanakkale Zaferi ile ilgili neler yapabiliriz güzel bir etkinliklerden oluşan galeri hazırladık. Çocuklarımızla birlikte kağıt tabaklar, plastik su şişeleri ile askeri su mataraları yapabiliriz. Kartondan pusulalar, askerler yapabiliriz. Maket uçaklar yapabiliriz. Bayrak etkinlikleri okul öncesi çocuklarla birlikte yapabilir camlarımıza asabiliriz. Sınıflarımızı süsleyebiliriz. Yumurta kolisinden itfaiye nasıl yapılır paylaşmıştık. Aynı çalışmada ufak değişiklikler yaparak askeri araçlara çevirebiliriz. Şimdi çocuklarımızla birlikte yapacağımız okul öncesi Çanakkale Zaferi etkinliklerini inceleyelim.

 

Üzüm hoşafı ve yarım ekmekle vatanımızı düşmanlardan koruyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını minnetle anıyoruz. Ruhları Şad olsun.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler