Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Makas Kesme Çalışmaları Okul Öncesi

Çocuklarımız kesmeyi, makasla oynamayı çok seviyorlar. Bir sabah kalktığınızda çocuklarınızın saçını kestiğini görebilirsiniz. Nedense belli bir yaş aralığında çocuklar saçlarını kesmeyi çok seviyorlar. Bizde çocuklarımız saçlarını kesmesin diye makas kesme çalışmaları okul öncesi örnekleri hazırladık. Bu çalışmalarla ince motor becerileri gelişecek çok güzel oyunlar, resimler yapabilecekler. Makas kesme çalışması okul öncesi çocukların seveceği fikirlerden oluşuyor. Basit tangram çalışmaları var mesela. Yapboz etkinlikleri var. Karton üzerine yapıştırarak, ahşap çubuk üzerine yapıştırarak anne yapımı yapbozlar hazırlayabilirsiniz. Resim tamamlama çalışmaları var. Makasla parçaları kesecek sonrasında resmi tamamlayacaklar. Hem eğlenecekler hem de gelişecekler. Okul zamanı geldiğinde öğretmenin verdiği etkinlikleri daha kolay yapacak.

Makas tutma çalışmaları arasında gökkuşağı etkinlikleri okul öncesi çalışmalarını da sayabiliriz. Önce etkinliğin ana zeminini kesmesini isteyebiliriz çocuğumuzdan. Sonrasında etkinliği yaparak kaliteli zaman geçirebiliriz. Çocuklarımızla kaliteli zaman geçireceğimiz çok etkinliğimiz var. Mesela kelebeğin yaşam döngüsü okul öncesi etkinliği çocukların merakını cezbedecek. Okul öncesi mevsimler etkinliği fen bilimlerine giriş yapacak, küçük bilgilerle gelişimini destekleyebiliriz.

Makas Kesme Çalışmaları

Makas kese çalışmaları okul öncesi etkinlikleri hazırladık. Kolayca çıktı alarak çocuklarınızla birlikte yapacağınız güzel çalışmalar var galeride. Kız çocuk erkek çocuk saç kesme çalışmaları var. Çocuklar bu etkinliği çok seviyor. Hatta saç kısımlarını ipten yapabilir makasla etkinlikler yapabilirsiniz. Saç örme çalışmaları yapabilirsiniz. Buda bir fikir olabilir.

Şimdi çok beğeneceğimiz çocuklarımızla kaliteli zaman geçireceğimiz makas kesme çalışmaları okul öncesi etkinliklerini inceleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler