Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Baloncuk Makinesi Nasıl Yapılır?

Çocuklarımız için harika bir etkinlik hazırladık. Baloncuk makinesi nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz. Daha önce evde baloncuk nasıl yapılır bahsetmiştik. Hafta sonu tatilde, okul sonrası evde ve tatilde eğlenerek oynayacakları harika bir oyuncak. Okul öncesi etkinliklerini çocuklarınızın yaşlarına göre yapabilirsiniz. Çocuklarımız için çok eğlenceli oyunlar hazırladık. Bizim çok severek oynadığımız oyunlardan biri videolu balon roket deneyi. 3 yaş üzeri çocuklarınızla birlikte yapabilirsiniz. Eminim çok keyif alacaklardır. Ev yapımı oyun hamuru tarifimiz var. Yanardağ etkinlikleri var. Anne yapımı müzik aletleri var. Daha neler var neler. Beğendiklerinizi çocuklarınız için yapabilirsiniz. Sözü daha fazla uzatmadan baloncuk makinesi nasıl yapılır detayları incelemeye başlayalım.

Köpüklü Üflemeli Baloncuk Nasıl Yapılır?

Eskiden beri hiç vazgeçmediğimiz, çok severek yaptığımız bir oyun. Baloncuk makinesi nasıl yapılır birazdan bahsedeceğiz. Kendimizde çocukluğumuzda yapmışızdır. Bulaşık deterjanını su ile karıştırarak hazırlık yapardık ve musluk hortumu ile köpükler yapmaya başlardık. Sizler çocukluğunuzda nasıl yapardınız köpük makinenizi. Yüzyıllardır süren bu baloncuk sevgisi sanatçıların doğmasına sebep olmuştur. Ve çok güzel köpüklerle sanatlarını icra etmişlerdir. Bu çalışmaları, gösterileri izlerken çocuklar da çok keyif alırlar. Tabi biz yetişkinler de.

  • Boş çamaşır deterjanı şişesi
  • Kumaş
  • Keskin makas
  • Tutkal
  • Fırça
  • Sıvı bulaşık deterjanı
  • 1 yemek kaşığı gliserin
  • 1 su bardağı su

Baloncuk Makinesi Nasıl Yapılır? 7

Malzemelerimiz hazır. Şimdi makineyi yapmaya başlayalım. Deterjan şişesinin üzerini tutkal ve kumaşla kaplayalım.

Baloncuk Makinesi Nasıl Yapılır? 8

Baloncuk Makinesi Nasıl Yapılır? 4

Baloncuk Makinesi Nasıl Yapılır? 6

Baloncuk Makinesi Nasıl Yapılır? 9

Bu işlemi yapmak zorunda değilsiniz. Deterjan kutusunun etiketini kaplamak ve daha güzel bir görüntü elde etmek için yaptık. Farklı şekillerde de süsleyebilirsiniz. Şimdi deterjanın yapılışına geçelim. 1 bardak su, 4 yemek kaşığı bulaşık deterjanı, 1 yemek kaşığı gliserini iyice karıştıralım. Ve hazırladığım deterjan şişesine dökelim.

Baloncuk Makinesi Nasıl Yapılır? 3

Baloncuk Makinesi Nasıl Yapılır? 5

Baloncuk Makinesi Nasıl Yapılır? 2

Baloncuk Makinesi Nasıl Yapılır?

Çocuklarımızın keyifle oynamalarını izleyelim.

Baloncuk Makinesi Nasıl Yapılır? 11

Kaynak : https://www.ehow.com/13719440/diy-bubbles-station-for-kids

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler