Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Evde Baloncuk Nasıl Yapılır?

Çocuklarımız bu oyunu oynarken çok keyif alırlar. Hatta biz büyükler için de çok eğlenceli bir oyundur. Çok basit bir yöntemle evde bulunan malzemelerle yapıyoruz. Bende marketten kızım için almıştım. Zevkle oynadı. Tabi bitti çok oynağı için. Bizde yenisini yaptık. Tekrar tekrar yaptık. Şimdi marketten alma köpük baloncuk oyuncak değil de ev yapımı köpük baloncuk oyuncak yapıyoruz. Çocuklarımızın keyif alacağı birçok okul öncesi etkinlik önerisinde bulunduk. Çok güzel çalışmalar var. Bizde kızımla birlikte yaşına uygun olanları yapıyoruz. Şimdi planlarım arasında balon şişirme deneyi ve okul öncesi yanardağ etkinliği var. Henüz yapamadık bu keyifli eğitici oyunları. Şimdi paylaştığımız etkinliği de havalar biraz daha ısındığında yapmayı düşünüyorum.

Köpük Baloncuk Nasıl Yapılır?

Köpük baloncuk nasıl hazırlanır, köpük balon içine ne konulur birazdan bahsedeceğiz. Malzemeleri hazırlayıp yapmaya başlayalım.

Malzemeler

 • Pipet
 • Maskeleme bandı
 • Cam kavanoz
 • Bulaşık deterjanı ( 50 ml)
 • Soğuk su ( 175 ml)
 • 5 damla gliserin

14 adet pipeti bir araya getirelim ve büküm kısımlarından keselim. Birbirinden ayrılmaması için orta kısımlarından maskeleme bandı ile bantlayalım. Cam kavanoz içinde  deterjan, gliserin ve suyu karıştıralım. En iyi sonucu almak için buzdolabında 1 gece bekletebilirsiniz.

Evde Baloncuk Nasıl Yapılır?

Ve baloncuğumuz hazır. Artık keyifle üfleyebilir çocuklarımız.

Evde Baloncuk Nasıl Yapılır? 1

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Evde Baloncuk Nasıl Yapılır?”
 1. Safiye dedi ki:

  Merhaba su, deterjan oranı ne kadar olmalı?

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba. İçerik güncellenmiştir. İlginiz için çok teşekkür ederiz. Ayrıca dilerseniz kaynak kısmından orjinal tarife ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler