Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

3 Boyutlu Hikaye Kitabı Nasıl Yapılır?

Çocuklarımızın hayal dünyasını geliştirecek kendi el emeğimiz olan kitaplar hazırlayacağız. Birazdan tüm detaylarıyla 3 boyutlu hikaye kitabı nasıl yapılır öğreneceğiz. Daha sonra malzemeleri temin edip el yapımı kitap hazırlamaya başlayacağız. Öncesinde yine çocuklarımızı çok mutlu edecek okul öncesi etkinlikleri ve yapılışlarından bahsedelim. Sonrasında kitaba geçeriz.

Bu paragrafta daha önce yaptığımız birkaç eğlenceli etkinlikten bahsedeceğiz. Çocuklarımıza tatilde, ders aralarında oynayacakları çok güzel el yapımı oyuncaklar hazırlayabiliriz. Mesela DIY langırt masası yapılışı bunlardan biri. Eminim oynarken çok keyif alacaklar. Karbonat hamuru ile deniz yıldızı yapılışı paylaşmıştık. Yine hamuru hazırlayıp değişik figürler yapabiliriz. Çocuklar kendi isimlerini yazıp boyayabilirler. Boyama en sevdikleri şey. Taş boyama etkinlikleri de yapabiliriz. Deniz kabukları da boyayabiliriz. Doğadan topladığımız taşları uğur böceklerine, eve dönüştürebiliriz. Taş boyama tablolar yapabiliriz. Taş boyama nasıl yapılır önceki içeriklerimizde bulabilirsiniz.

3 Boyutlu Hikaye Kitabı Yapımı

Hikayesini kendi yazdığımız, tasarımını kendi ellerimizle yaptığımız  hikaye kitapları hazırlayacağız. Çocuklarımıza değerlerimizi, dinimizi, fen ve doğa etkinliklerini anlatan kitaplar da hazırlayabiliriz. Canlandırarak hikayeleri anlatıp hem eğlenip hem öğrenebiliriz. Yazısız kitaplar hazırlayıp hikayesiz kitaplar hazırlayıp her okuduğumuzda yeni bir hikayeye dönüştürebiliriz.

Kartonlar, pastel boyalar, makas, yapıştırıcı gibi evde olan malzemelerle, çevremizde kolayca bulacağımız malzemelerle kitabımızı yapmaya koyulalım.

3 Boyutlu Hikaye Kitabı Nasıl Yapılır? 3

3 Boyutlu Hikaye Kitabı Nasıl Yapılır? 4

3 Boyutlu Hikaye Kitabı Nasıl Yapılır? 2

3 Boyutlu Hikaye Kitabı Nasıl Yapılır? 1

Dilediğimiz hikayeyi yazabiliriz, çok sevilen hikayeleri kendimiz resimleyebiliriz. Resimlemeleri 3 boyutlu yapabiliriz.

3 Boyutlu Hikaye Kitabı Nasıl Yapılır?

Son olarak videoya geçiyoruz 3 boyutlu hikaye kitabı nasıl yapılır öğreniyoruz.

Kaynak : https://www.instagram.com/p/Buenrsthpuk/?img_index=1

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler