Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kelebeğin Yaşam Döngüsü Okul Öncesi

Okul öncesi etkinlikleri ile devam ediyoruz. Sırada okul öncesi sanat etkinliklerinden hem eğitici hem de eğlendirici bir etkinlik var. Kelebeğin yaşam döngüsü okul öncesi etkinliği. Birçok farklı şekilde, farklı materyal ile hazırlayabileceğiniz bir çalışma. Kartonlar üzerine, plastik tabaklar, köpük tabaklar üzerine hazırlayabilirsiniz. Kelebek broşlar, süsler kullanabilir kağıttan kendiniz çizebilirsiniz. Evde veya okulda sınıf içi etkinlikler olarak hazırlayabilirsiniz. Çocuklarımız için evde yapabileceğimiz birçok etkinlik hazırladık. Renkli kartondan yusufçuk yapımı çok sevecekleri bir proje. Okul öncesi mevsimler etkinliği çok güzel bir etkinlik. Çocuklarımıza mevsimleri anlatacağımız bir teknik. Kelebeğin yaşam döngüsü okul öncesi çocuklar için hazırladığımız bir etkinlik. Kelebeğin yaşam süresini anlatan bir süreçten bahsederek etkinliği yapabilirsiniz.

Bir Kelebeğin Yaşam Döngüsü

Pamuklardan, kağıtlardan top yaparak yumurtasını yapabiliriz. Renkli kağıtlara, beyaz A4 kağıtlarına kendiniz çizerek kelebekleri, tırtılları yapabilirsiniz. Kelebeğin yaşam döngüsünü okul öncesi çocuklar için eğlenceli bir etkinlik olacak. Basit bir şekilde hazırlanmış çalışmayı keyifle yapacaklar. Kelebeğin yaşam döngüsünü hazırlamak için evinizde olan malzemeleri kullanabilirsiniz. Birkaç malzemeye ihtiyacımız olacak.

Karton, renkli kalemler, ağaç dalı ( kulak çöpü de olabilir, çöp şiş de olabilir), beyaz A4, yapıştırıcı, karton ( plastik kapak, köpük tabak ) makas kullanacağımız malzemeler.

Beyaz kağıda kelebek, tırtıl çizerek başlayalım. Çocuklarımız istedikleri renklerde boyayabilirler. Yeşil kartonlara veya beyaz kartona yaprak çizelim. Daha sonra hazırladığımız parçaları keselim.

Kelebeğin Yaşam Döngüsü Okul Öncesi 3

Kelebeğin Yaşam Döngüsü Okul Öncesi 4

Şimdi aşağıda gördüğümüz resimde olduğu gibi karton üzerine yapıştıralım.

Kelebeğin Yaşam Döngüsü Okul Öncesi 6

Yaşam döngü aşamalarını karton üzerine yazalım.

Kelebeğin Yaşam Döngüsü Okul Öncesi 1

Kelebeğin Yaşam Döngüsü Okul Öncesi

Kelebeğin yaşam döngüsü okul öncesi etkinliğimiz hazır.

Kelebeğin Yaşam Döngüsü Okul Öncesi 2

Şimdi farklı bir şeklide hazırlanmış kelebeğin yaşam döngüsünü izleyelim.

Kaynak : https://www.thebestideasforkids.com/butterfly-life-cycle-craft/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler