Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Plastik Şişeden Oyuncak Nasıl Yapılır?

Boş plastik şişelerden çocuklarımız için çok eğlenceli oyuncaklar yapabiliriz. Çok eğlenceli şekilde pet şişelerden boyama etkinlikleri yapabilirsiniz. Çocuklarımızın gelişimini destekleyen birçok okul öncesi etkinlik önerilerinde zaman zaman paylaşımlarda  bulunuyoruz. Bende kızım için yaptığım, yapmayı düşündüğüm etkinlik fikirlerini paylaşıyorum. Yaşına uygun etkinlikleri zaman zaman , fırsat buldukça yapıyoruz. Yapmayı düşündüğüm etkinlikler balon şişirme deneyi, balon pinpon oyunu yapılışı. Bu etkinlikleri en kısa zamanda yapacağız. Çok daha öncelerinde planlarımız arasında vardı ama bir türlü yapamamıştık. Şimdi paylaşacağımız etkinlik de planlarımız arasında. 3 farklı şekil paylaşımı yaptık. Sizler beğendiğiniz örnekleri yapabilirsiniz. Biz çiçek şeklinde olanı düşünüyoruz. Plastik şişeyi boyamasını kızımdan isteyeceğim. Dilediği gibi boyayabilir. Sonuçta kendi oynayacak. Pet şişeden oyuncak bebek yapımı da yapabilirsiniz. Pet şişeden kelebek, pet şişeden sepet yapabilirsiniz. Çocuklarınız için yapacağınız birçok etkinliğin ham maddesi olabilir pet şişeler.

Pet Şişeden Oyuncak Nasıl Yapılır?

Oyunun amacı balığı köpek balığının ağzına koymak ve arıyı çiçeğin üzerine koymak. Malzeme olarak plastik şişe, renkli boya kalemleri , ip , boncuk, sürpriz yumurtaların içinden çıkan oyuncak kutusu.  Şimdi resimdeki adımları takip ederek köpek balığını yapalım.

Plastik Şişeden Oyuncak Nasıl Yapılır? 7

Plastik Şişeden Oyuncak Nasıl Yapılır? 9

Plastik Şişeden Oyuncak Nasıl Yapılır? 8

Şimdi ise resimleri takip ederek arı ve çiçeği yapalım.

Plastik Şişeden Oyuncak Nasıl Yapılır?

Plastik Şişeden Oyuncak Nasıl Yapılır? 3

Sizde hayal gücünüzü kullanarak farklı şekillerde oyuncaklar yapabilirsiniz. yapması kolay çocuklara oynarken verdiği keyif tarifsiz.

Plastik Şişeden Oyuncak Nasıl Yapılır? 5

Plastik Şişeden Oyuncak Nasıl Yapılır? 4

Kaynak : http://krokotak.com/2014/06/empty-plastic-bottles-game/

Benzer İçerikler
One thought on “Plastik Şişeden Oyuncak Nasıl Yapılır?”
  1. İpek ışık dedi ki:

    Çok tatlılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler