Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İskelet Kostümü Yapımı

Çok eğlenceli bir proje var. İskelet kostümü yapımı yapıyoruz. Fotoğraflarla nasıl yapıldığını ayrıntılı bir şekilde anlatacağız. İskelet kostümü için kullanacağımız kalıbı da yazının içinde bulacaksınız. Okul öncesi etkinlikleri olarak çocuklarınızla birlikte yapabilirsiniz. Sürpriz olarak çocuklarınıza hazırlayabilirsiniz. Veya çocuklarınızla birlikte bu projeyi yapabilirsiniz. Çocuklarımız için çok güzel dikiş projeleri de hazırladık. Oyunlar, etkinlikler de hazırladık. Dikiş olarak mutfak önlüğü dikmiştik. Tavşanlar, sevimli ayıcıklar diktik.  Etkinlik olarak birçok etkinlik mevcut. Balon roket deneyi, kinetik kum yapımı, ev yapımı oyun hamuru, yanardağ deneyi gibi birçok oyun bulabilirsiniz. Yine çocuklarımız için çok güzel amigurumi oyuncak modelleri ördük. Bebekler, uçaklar,tavşanlar, arabalar ördük. Şimdi ise iskelet kostümü yapımı yapıyoruz. Hazırsanız nasıl yapıldığına geçelim.

İskelet Kostümü Nasıl Yapılır?

İskelet kostümü yapımını kumaş üzerine boyayarak yapacağız. Eğer boyamaktan hoşlanmıyorsanız aynı kalıpları kumaş üzerine çıkartarak ve aplike yaparak da kullanabilirsiniz. Biz sizlere bir kalıp hazırladık. Dilerseniz netten farklı kalıplar da bulabilirsiniz. Şimdi sizler için hazırladığımız kalıbı görelim. Şablon 2 yaş için uygun. Daha büyük çocuklarınız için şablonu boyutlandırarak kullanabilirsiniz.

iskelet kostümü yapımı şablon

Malzemeler

  • Dondurucu kağıt ( veya farklı boya yapıldığında yırtılmayacak bir kağıt- asitat olabilir)
  • Siyah pijama (varsa ayaklı pijama)
  • Ütü
  • Akrilik Beyaz boya
  • Fırça
  • Makas
  • Kağıt bant

Önce şablonu yazıcıdan çıktı alarak başlıyoruz. Daha sonra kalıpları oluşturuyoruz. Hazırladığımız kalıpları pijama üzerine bantla yapıştıralım. Boyarken kaymaması için. Daha sonra dikkatli bir şekilde boyamaya başlayalım. Dilerseniz kumaş aplike olarak da uygulayabilirsiniz. Dilerseniz fosforlu kumaş boyaları da kullanabilirsiniz. Karanlıkta parlayan çok güzel bir iskelet kostümü olur.Şimdi bu kısma kadar olan aşamaları fotoğraflarla görelim.

Ve boya kurudu. Kolay ve güzel bir proje.

Kaynak : http://www.craftpassion.com/halloween-how-to-make-a-skeleton-costume-tutorial/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler