Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Atık Malzemelerden Kalemlik Yapımı

Kalemlik modellerinden atık malzemeler kullanarak çok güzel bir model anlatımı hazırladık. Araba şeklinde kalemlik modeli. Müthiş bir organizer. Kalemlerimiz hep bir arada olacak. Plastik su şişelerini kullanıyoruz. Keçeler kullanıyoruz. Sevdiğimiz renklerle araba şeklinde kalemlik yapıyoruz. Atık malzemelerden kalemlik yapımı çocuklarımızın çok seveceği projelerden. Kendin yap projelerini çocuklarımızla birlikte yapabiliriz. Plastik su şişelerini, meyve suyu şişelerini boyayarak saksı yapabiliriz. Teneke kutulardan oyuncaklar, saksılar, kaşıklıklar, organizerler, kalemlikler yapabiliriz. Önceki içeriklerimizden hepsine ulaşabilirsiniz. Plastik kasa geri dönüşüm projelerinde kullanabilirsiniz. Fikir edinmek isterseniz plastik kasadan neler yapılır inceleyerek çalışmalara göz atabilirsiniz. Konserve kutusundan oyuncak yapımı ve modelleri çok güzel fikirlerle dolu. Son olarak da teneke kutudan ne yapılır diye bir galeri hazırlamıştık. İçinde şahane projeler var. Aynı modelleri, benzerlerini plastik şişelerle de yapabilirsiniz. Keçeden kalemlik yapımı aşamalarını geçelim en güzel modelleri kendimiz yapalım.

Evde Kalemlik Yapımı

Masaüstü kalemlik yapımı hazırladık. 8 adet plastik su şişesi ve keçelerle tabi birde yapıştırıcıyla harika bir proje hazırladık. Tatil günlerinde çocuklarımızla birlikte eğlenceli kalemlik modelini yapabiliriz. Üzerini dilersek süsleyebiliriz. Düğmeler, çeşitli aksesuarlar, resimler yapabiliriz. Boya kalemlerimizi, kurşun kalemlerimizi içine koyabiliriz. Hobi malzemelerimizi içine yerleştirebiliriz.

Atık Malzemelerden Kalemlik Yapımı

Arabamız bittiğinde yukarıdaki gibi görünecek. Atık malzemelerden kalemlik yapımı tıpkı bir karavan gibi. Hadi nasıl yapıldığını izleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler