Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Okul Öncesi 15 Temmuz Etkinlikleri

15 Temmuz hain darbe girişimi ülkemizin yaşadığı korkunç fakat bir o kadar da şerefli bir geceydi. Okul öncesi 15 Temmuz etkinlikleri ile çocuklarımıza bu geceyi unutturmamak ve tekrar yaşatmamak adına güzel bir paylaşımda bulunabiliriz. Demokrasi ve milli iradeyi çiğnemek isteyen tanklara ve tüfeklere karşı bir olan kahraman milletimizin davranışlarını destansı bir şekilde kutlayabiliriz. Bir olup kenetlenen bir halkın neler yapabileceğini kötü bir ihtimal olsa da yine böyle gerçekleşebilecek içeriden ve dışarıdan saldırıları nasıl engelleyebileceklerini işleyebiliriz.

Okul Öncesi 15 Temmuz Etkinlikleri

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Bayramı Okul Öncesi Etkinlikleri

Vatanı kuran kahraman ecdadımızın torunları 15 Temmuz gecesinde sokaklardaydı. Korkusuz bir şekilde ailelerini geride bırakarak tankların tüfeklerin önüne siper olmaya çıktılar. İşte bu gecenin anısına 15 Temmuz okul öncesi etkinlikleri yapmaktayız. Geçmişten bugüne bayrağın bekçisi olmuş, bağımsızlıktan gözünü ayırmamış, manda ve himayeyi her zaman reddetmiş bir millet olarak bu günü kutlamaktan mutluluk duyuyoruz. Düşmanları da geçmişte olduğu gibi bugünde alt edebildiğimizi vurgulaya vurgulaya gösteriyoruz.

Okul Öncesi 15 Temmuz Etkinlikleri 1

Sahibi millet olan tankın sahibine doğrultulduğu gece uzundu. Ama milletimiz bu geceyi savmayı ve hainlerin başına geçirmeyi çok güzel başardı. Ne yazık ki şehitlerimiz, gazilerimiz oldu. Hepsinin geride kalanlarına sabır diliyoruz. O gecede şehit olan kahramanlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyoruz. Dualarımız ebediyen o kahraman yiğitlerimizle ve geride kalanları ile.

Okul Öncesi 15 Temmuz Etkinlikleri 2

15 Temmuzu çocuklara anlatabilmek çok önemli bunun için hazırladığımız netten toparladığımız etkinlikleri aşağıda görebilirsiniz. Dilerseniz sizde yaptığınız etkinlikleri bizimle paylaşabilirsiniz. Coşkumuz ve neşemizin artması için güzel olacaktır. Tüm öğrencilerimize başarılar.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler