Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

12 Mart İstiklal Marşı Kabulü Panosu ve Etkinlikleri

12 Mart İstiklal Marşının kabulü olarak kutluyoruz. Çocuklarımıza bu bilinci aşılamak, İstiklal Marşımızın nasıl yazıldığını anlatmak için güzel etkinlikler hazırlıyoruz. Bayrağımızı rengini şanlı şehitlerimizin al kanından almıştır. Mehmet Akif Ersoy‘un yazdığı Milli Marşımız olan İstiklal Marşımız ilk olarak  12 Mart 1921 de İstiklal Marşımız olarak kabul edilmiştir. Bilindiği üzere 1921 de yapılan yarışmaya 700 üzerinde şiir katılmıştır. Yarışmayı kazanan şaire ödül verilecekti. Para ödülü olduğu için ilk olarak Mehmet Akif Ersoy yarışmaya katılmak istememiştir. Sonrasında Hamdullah Suphi’nin ısrarı üzerine Tacettin Dergahında yazdığı şiiri yarışmaya koymuştur. Yapılan elemeler sonucunda 12 Mart 1921 de Mehmet Akif Ersoy’un şiiri yarışmayı kazanmıştır. İstiklal Marşımızı mecliste okuyan ilk kişi Milli Eğitim Bakanı Hamdullah Suphi olmuştur. Buna mukabil olarak 12 Mart İstiklal marşı kabulu panaso ve etkinlikleri ile okulumuzda kutlamalar yapıyoruz. 12 Mart İstiklal Marşının Kabulünü güzel etkinliklerle kutluyoruz. 12 Mart panosu okul öncesinden başlayıp liseye kadar yaptığımız çalışmalardan.

Okul öncesi etkinliklerinde çok güzel çalışmalar yapabiliriz. Sizlerde aklınıza gelen fikirleri bizlerle paylaşabilirsiniz. Okul öncesi Çanakkale Zaferi etkinlikleri paylaşmıştık. Orada bulunan birçok etkinliği İstiklal Marşımızın kabulü etkinlikleri olarak da yapabilirsiniz. Bayrak etkinlikleri okul öncesi çalışmalarını da yapabilirsiniz.

12 Mart İstiklal Marşı Kabulü Panosu

İstiklal Marşımız bundan 101 yıl önce marş olarak kabul edildi. Bugün ise onu kutluyoruz. Allah bizlere bir daha marş yazdırmak zorunda kalmasın diyoruz. 12 Mart İstiklal Marşı kabulü panosu ve etkinliklerinde resimlerle yapılmış çalışmaları inceleyeceğiz. Sonrasında ise 2 güzel video ile etkinlik izleyeceğiz. 12 Mart İstiklal Marşı kabulü videosunu izleyerek çocuklarınızla birlikte yapabilirsiniz.

Resimleri inceledik. Şimdi videoları izleme zamanı.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler