Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Renkli Ay Kumu Nasıl Yapılır?

Çocuklarımız için çok güzel bir etkinlik. Ay kumu etkinliği. Bugün biz evde renkli ay kumu etkinliği yapıyoruz. Sizlere anlattıktan sonra bende kızım için yapacağım. Ay kumu çocukların gelişimi için güzel bir etkinlik. Çok sevilen , oynarken çok zevk aldıkları bir duyusal gelişim etkinliği. Kinetik kum, ay kumu şuan çok tercih edilen duyusal gelişim etkinliklerinden . Bekli kinetik kum alamayabilirsiniz. Veya evde kendiniz yapmak isteyebilirsiniz. Hemde renkli olarak. Kolay bir şekilde evde hazırlayacağınız ay kumu yapımı ile çocuklar oynarken daha keyifli dakikalar geçirecekler. Dilerseniz diğer okul öncesi etkinlikleri için de belirttiğim bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Renkli Kinetik Kum Evde Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Yıkanabilir sıvı su boya
  • Şeffaf kilitli poşet
  • Oyun kum torbası

veya ;

  • 4 su bardağı un
  • 1 çay bardağı sıvı yağ veya bebe yağı

Oyun kumunuz yok ise un ve sıvı yağı karıştırarak ev yapımı ay kumu yapabiliriz. İsterseniz içine toz gıda boyası da ilave edebilirsiniz. Ay kumunu hazırladıktan sonra içine renkli sıvı boyadan ilave edip karıştıralım. Oyun kumu ile yapacaksanız aynı yöntem. Sıvı boyayı kumun içine koyup karıştırıyoruz. Ve çocukların oynaması için renk renk kumlar hazır. Renk yeterli gelmezse biraz daha boya ekleyip tekrar karıştırabilirsiniz.

Sıvı sulu boya yok ise gıda boyası da kullanabilirsiniz. Artık çocuklarınız keyifle oynayabilirler. Kendimde kızım için yaptığımda resim paylaşacağım. Sizlerde resim atmayı unutmayın. Huzur dolu günler diliyorum.

Renkli Ay Kumu Nasıl Yapılır? 4

Renkli Ay Kumu Nasıl Yapılır? 3

Renkli Ay Kumu Nasıl Yapılır? 5

Renkli Ay Kumu Nasıl Yapılır? 1

Renkli Ay Kumu Nasıl Yapılır?

Renkli Ay Kumu Nasıl Yapılır? 2

 

Kaynak : http://www.coffeecupsandcrayons.com/how-to-make-colored-sand/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler