Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Fotoğraflı Kar Küresi Yapımı

Kar küresi modelleriyle devam ediyoruz. Sırada çocuklarımızı eğlendirecek çok güzel bir çalışma var. Okul  öncesi etkinlik örneklerinde bugün kar küresi yapacağız. Kar küresi yapımı susuz kar küresi modellerinden. Dilerseniz fotoğrafı pleksi ile kaplayıp sulu kar küreleri de yapabilirsiniz. Kolay yılbaşı süsleri kendin yap modellerinden diyebiliriz. Yakınlarımıza hediye olarak yeni yıl hediyesi modelleri olarak hazırlayabiliriz. Çocuklar anneannelerine, babaannelerine, dayılarına, teyzelerine hediye edebilirler. Kar küresi nasıl yapılır daha önce farklı bir model de paylaşmıştık. O modeli de inceleyebilir en güzel kar küresi modellerini yapabilirsiniz. Okul öncesi yeni yıl sanat etkinlikleri kapsamında sınıf içi etkinlikleri olarak da yapabileceğimiz modellerden. Cam kavanozları, kapaklı plastik şişeleri kullanarak kar kürelerini yapabiliriz. Çam dalları, yıldızlar, çocukların sevdiği kahramanlar, geyik figürleri, arabalar… Birçok aksesuarı kar küresi yapımında kullanabiliriz. Şimdi içinde aile fotoğrafımız olan fotoğraflı kar küresi yapımı adımlarını inceleyelim.

Fotoğraflı Kar Küresi Nasıl Yapılır?

Sevdiğimiz bir fotoğrafı yazıcıdan çıktı alarak yada fotoğrafçıdan alarak işe başlıyoruz. Tabi elimizde olan fotoğrafları da kullanabiliriz. Cam kavanoz yada farklı bir şişe. Tuz veya yapay kar kullanacağız. Süslemek için çeşitli aksesuarlar kullanacağız. Evimizin baş köşesinde yerini alacak yeni yıl süslerinden biri olacak.

Fotoğraflı Kar Küresi Yapımı 11

Fotoğraflı Kar Küresi Yapımı 12

Fotoğraflı Kar Küresi Yapımı 13

Fotoğraflı Kar Küresi Yapımı 14

Fotoğraflı Kar Küresi Yapımı 8

Fotoğraflı Kar Küresi Yapımı 10

Fotoğraflı Kar Küresi Yapımı 9

Fotoğraflı Kar Küresi Yapımı 1

Malzemelerimiz yukarıdaki gibi. Çam ağaçları bulamazsak farklı aksesuarlarda kullanabiliriz. Kar küresine çocuklarımızın yaptığı bir oyuncağı kullanabiliriz. Cam kavanoz kapağına veya kullanacağımız ürünün kapağına aksesuarlarımızı yapıştırıyoruz. Yapay kar istersek tuz ekliyoruz kavanoza.

Fotoğraflı Kar Küresi Yapımı 7

Fotoğraflı Kar Küresi Yapımı 2

Fotoğraflı Kar Küresi Yapımı 3

Sonra kapağı kapatıyoruz. Tüm işlem bu kadar. Şahane bir çalışma oldu.

Fotoğraflı Kar Küresi Yapımı 6

Fotoğraflı Kar Küresi Yapımı 5

Fotoğraflı Kar Küresi Yapımı 4

Fotoğraflı Kar Küresi Yapımı

Gelelim şimdi farklı bir şekilde yapılmış kar küresinin videolu izlemeye.

Kaynak : https://akailochiclife.com/2015/12/craft-it-family-portrait-snow-globe.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler