Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kuş Yemliği Nasıl Yapılır?

Bugünkü konumuz kış şartlarında yiyecek bulamayan kuşlar. Kuşlar için sokakta rahatlıkla parklarda ağaçlara asacağımız kuş yemliği yapacağız. Sizlere 2 farklı şekilde kuş yemliği nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz. Sonrasında ise farklı şekilde yapılmış kuş yemliği modellerini inceleyeceğiz. Kuşlarımız için oturduğumuz evlerin, sitelerin bahçelerine ağaç dallarına yemlikler asabiliriz. Bulunduğumuz şekildeki parklara, ağaç dallarına yemlikler asabiliriz. Balkonlarımı uygun ise balkonlarımıza asabiliriz. Aktarlardan, netten, marketten kuş yemi alabilir veya evimizde olan malzemelerle yem hazırlayabiliriz. Evde bulunan malzemelerle kuş yemliği için bulgur, yulaf, buğday, yeşil mercimek, mısır, kuru üzüm, dut kurusu, tuzsuz yer fıstığı, ay çekirdeği gibi yemişler kullanabilirsiniz. Bakliyatları, kuru yemişleri kullanabilirsiniz. Ceviz, fındık küçük parçalara ayırarak kullanabilirsiniz. Bir karışım hazırlayabilirsiniz. Kuş yemliği yapımı okul öncesi çocuklarınızla birlikte de yapabilirsiniz. Sınıf içi etkinlikler olarak da hazırlanabilir. Kızım 2. sınıfa gidiyor ve onunla birlikte yapacağız. 1 tane balkonumuza sonra birkaç tane de yakında bulunan parka gidip ağaç dallarına asacağız. Özellikle kış için çok faydalı olacaktır kuş yemliği hazırlama. Ama yaz kış kullanılabilir. Yemlerini yerken kuşların cıvıl cıvıl seslerini de dinleriz.

Kuş Yemliği Nasıl Yapılır? 86

Kuş yemliği nasıl yapılır geçmeden önce kuş evi yapımı örneklerinden bahsetmek istiyorum. Dıy ahşap kuş evi süsleme yapımı hazır olarak aldığımız bir evi çam kozalakları ile süslediğimiz bir örnekti. Karton kutudan kuş evi yapımı seveceğiniz projelerden. Ahşap kuş evi boyama yine çok güzel modellerden sadece bir tanesi. Şimdi ise kuş yemliği nasıl yapılır onda sıra.

Kuş Yemliği Yapımı

Evde çocuklarımızla birlikte veya tek başımıza kuşlar için hazırlayacağımız süper bir fikir. 2 farklı modelde sizlere kuş yemliği nasıl yapılır hazırladık. 1. model çam kozalağı ile yapılmış bir model. Hadi başlayalım.

1. proje oldukça kolay. Diğer projelerde olduğu gibi. Evimizdeki malzemelerle kuş yemleri hazırlıyoruz. İlk başta açıklamıştık. Daha sonra fıstık ezmesi ile aşağıdaki adımları takip ederek yemliği hazırlıyoruz. Fıstık ezmesi yerine bal, pekmez, peynirde kullanabilirsiniz. Yapışması önemli olan.

Kuş Yemliği Nasıl Yapılır? 72

Kuş Yemliği Nasıl Yapılır? 30

Kuş Yemliği Nasıl Yapılır? 31

Kuş Yemliği Nasıl Yapılır? 29

Kuş Yemliği Nasıl Yapılır? 32

Kuş Yemliği Nasıl Yapılır? 71

Kuş Yemliği Nasıl Yapılır? 70

Kuş Yemliği Nasıl Yapılır? 69

Kuş Yemliği Nasıl Yapılır? 67

Kuş Yemliği Nasıl Yapılır? 68

2. proje ise toz jelatin ile hazırlanmış. Ben yine bal ve su kullanarak bir karışım hazırlamayı düşünüyorum. Portakal kabuğundan hazırladığımız kuş yemliği yapılışını aşağıdaki adımlardan inceleyelim.

Kuş Yemliği Nasıl Yapılır? 57

Kuş Yemliği Nasıl Yapılır? 52

Kuş Yemliği Nasıl Yapılır? 56

Kuş Yemliği Nasıl Yapılır? 54

Kuş Yemliği Nasıl Yapılır? 53

Kuş Yemliği Nasıl Yapılır? 55

Plastik şişeleri, süt kutularını, yumurta kolilerinden, teneke kutuları, tuvalet kağıdı rulolarını, kek kalıplarını, kurabiye kalıplarını kullanarak birçok farklı şekilde yemlikler yapabilirsiniz. Şimdi bunları inceleyelim.

Ve sıra geldi plastik şişeden kuş yemliği yapımına. Güzel bir video izleyelim.

Kaynak : https://onelittleproject.com/pinecone-bird-feeders/

www.sheknows.com/living/articles/955081/build-a-diy-bird-feeder/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler