Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kitap Ayracı Yapımı Kolay

Sevdiğimiz fotoğraflarla çok güzel bir çalışma yapacağız. Kitap ayracı yapımı kolay. Adım adım yapılışını resimlerle hazırladık. Kitap ayracı yapımı adım adım hazırladık. Çok rahat bir şekilde yapacağız. Kitaplarımız arasında en sevdiklerimizin fotoğrafları olacak. Fotoğraflı kitap ayracı yapımına geçmeden önce daha önce paylaştığımız kitap ayraçlarına değinelim. Böylece daha çok modelin yapılışını öğrenmiş oluruz. Elimizde parça keçelerimiz varsa çok güzel ayraçlar yapabiliriz. Keçeden baykuş kitap ayracı yapımı çalışması bizlere yapacağımız çalışmalarda fikir verecektir. Flamingo, yaprak desenleri, nazar boncuklu keçelerden ayraçlar yapabiliriz. Plastik kanvaslarla kitap ayraçları yapabiliriz. En güzel örneğine plastik kanvas ile kitap ayracında görebiliriz. Sonrasında ise kendimize özel tasarımlar oluşturabiliriz. El nakışı modellerinden, kanaviçe etamin örneklerinden ayraçlar yapabiliriz. Örgülerden de ayraçlar yapabiliriz. Tığ işi kitap ayracı yapımı çiçekli çok hoş bir örnek. Şimdi ise resimle kitap ayracı yapıyoruz. Hadi başlayalım.

Fotoğraflı Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

En sevdiğimiz fotoğraflarla kitap ayraçları yapıyoruz. Çocuklarımızın fotoğraflarından, en sevdiğimiz tatil fotoğraflarından ayraçlar yapıyoruz. Yapılışı oldukça kolay. Orjinal fotoğrafları kullanabiliriz. Yazıcıdan çıktı olarak da yeni fotoğraflardan yapabiliriz. Kitap ayracı yayımı kolay projede pres makinesi de kullanıyoruz. Tabi hepimizin evinde pres makinesi yok. Kırtasiyelerde bulunabilir. Oralarda yaptırabiliriz. Bant yapıştırılarak fotoğraf koruma altına alınabilir. Böyle bir çözüm geldi aklıma.

Kitap Ayracı Yapımı Kolay 1

Malzemelerimiz yukarıdaki gibi. Hazır fotoğraf kullanarak yapabiliriz. Yeni fotoğraf çekebiliriz.

Kitap Ayracı Yapımı Kolay

Kitap Ayracı Yapımı Kolay 2

Fotoğrafı çektikten sonra kenarlarından keserek hazırlıyoruz.

Kitap Ayracı Yapımı Kolay 3

Bu kısımdan sonra presleme işine geçiyoruz. Preslemeyi evde bantla yapabiliriz. Evlerimizde pres makinesi yok maalesef. Kırtasiyelerde yaptırabiliriz.

Kitap Ayracı Yapımı Kolay 4

Kitap Ayracı Yapımı Kolay 5

Kitap Ayracı Yapımı Kolay 6

 

Kitap Ayracı Yapımı Kolay 7

Tepe kısmından delik açıyoruz. Püsküllerle, boncuklarla, makromelerle süslüyoruz.

Kitap Ayracı Yapımı Kolay 8

Kitap Ayracı Yapımı Kolay 9

Kitap ayracını tamamladık. Böylece en güzel fotoğraflarımız kitap okurken de yanımızda olacak.

Kitap Ayracı Yapımı Kolay 10

Kitap Ayracı Yapımı Kolay 11

Kaynak : https://balancinghome.com/diy-bookmarks-easy-kid-craft/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler