Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Kitap Ayracı Yapımı

Kitap okumayı çok seven biri olarak sizlere çok güzel kitap ayracı örme modeli hazırladım. Çok güzel bir çiçek. Daha öncede sizlere farklı modellerde örneklerin yapılışını hazırlayarak vermiştik. Tığ işi örgü kitap ayracı yapımı papatyalı güzel bir modeldi. Yapılışı bol resimli olarak vermiştik. Yine kalpli kitap ayracı yapımını da çok seveceksiniz. Kitap okumayı seven arkadaşlarınıza hediye etmek içinde çok güzel bir fikir. Örgü gül kitap ayracı yapımı da çok sevilen, çok beğenilen modellerimizden. Bu güzel modelleri arkadaşlarınıza, sevdiklerinize örerek hediye edebilirsiniz. Kendinize çeşit çeşit örerek kitaplarınızda kaldığınız yere bırakarak sayfalarda çiçek açtırabilirsiniz.

Örgü Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Modelin size önce şemasını vermek istiyorum. Şemadan takip edecek arkadaşlar için şemada bulunan semboller siyah noktalar ilmek kaydırma, artılar sık iğne, daireler zincir, uzun çizgiler trabzanı temsil ediyor.

Tığ İşi Kitap Ayracı Yapımı 18

Çiçeği yaparken sihirli halka içine 3 zincir çekerek başlayıp 9 trabzan yapıyoruz. 2 zincir ile bir üst tura geçip ilk trabzan üzerine trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip diğer trabzan üzerine gelerek trabzan yapıyoruz. Yanına da bir trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz. Sıra sonuna kadar bu işlemi tekrar ettiriyoruz. Son turda ise 4 zincir ile bir önceki turda yaptığımız trabzanlar üzerine şemadaki gibi tomurcuk yapıyoruz.

Çiçeğin yapılışı bu şekilde sap kısmını ve yaprak kısmını şemadan takip ederek yapabilirsiniz. Ve bittiğinde. Çok güzel görünüyor değil mi.

Tığ İşi Kitap Ayracı Yapımı 19

Tığ İşi Kitap Ayracı Yapımı 17

Kaynak : http://atelier-valerie.blogspot.com.tr/2017/04/een-tuiltje-geluk.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler