Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Kalp Kitap Ayracı Yapımı

Sevgi dolu bir örgü kitap ayracı modelimiz var. Çok güzel. Daha önce örgü kitap ayracı modellerinden birkaç farklı modelde paylaşımımız olmuştu. Bu model sanırım en güzel örneklerinden biri. Örgü gül kitap ayracı yapımı da sevilen modellerden. Kitap okumayı severler kendi emekleri olan kitap ayracı modellerini tercih ediyorlar. Tek yapraktan , gülden değilde biraz daha büyük ayraç modeli isteyenleri de unutmadık. Örgü yaprak kitap ayracı modeli tam onlara göre. Daha fazla örgü modellerini sayfamızda bulabilirsiniz. Hazırlayın ipleri örgü kitap ayracı yapımına başlıyoruz.

Örgü Kalp Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Evde kalan iplerinizi değerlendirebilirsiniz. İnce bir ip ve ince bir tığ ile örüldü. Ama orta kalınlıktaki bir ipi tercih ederseniz tığınızı ona göre ayarlamalısınız.

1.tur : Sihirli halka oluşturalım. 6 zincir çekelim. Tığa 2 kez ip dolayıp trabzan yapalım. 2 zincir çekip aynı şekilde tığa 2 kez ip dolayarak bir trabzan daha yapalım. Bu şekilde tam 16 trabzan yapalım.

2.tur : 2 zincir çekip tığa 2 kez ip dolayalım. 2. yuvaya gelip aynı yere aralarda 1 zincir çekerek 9 trabzan yapalım. 2. yuvaya ilmek kaydırma ile batalım. Tekrar 2 zincir çekip devam ederek 2. yuvaya az önce yaptığımız işlemi yani aynı yere 9 trabzanı tekrar ederek yapalım. 2. yuvaya ilmek kaydırma ile batalım.  İpi keselim.

3.tur : Az önce yaptığımız kalbin sol bölümünden ipi sabitleyelim. 2 zincir çekip 2. yuvaya sık iğne ile batalım. Tekrar 2 zincir çekip bir sonraki yuvaya trabzan ile batalım. Bu işlemi devam ederek 12 yuva olacak şekilde tekrar edelim. Uç kısma geldiğimizde aynı yere 3 kez arada 1 zincir çekerek trabzan yapalım. Az önce yaptığımız 2 zincir çekerek trabzan işine 13 yuva olacak şekilde yapalım. Ve 2 zincir çekip başlangıç kısmına ilmek kaydırma ile batalım.

4.tur : Kalbin başlangıç ve bitiş kısmına yuvalara 3 sık iğne yapalım. Diğer yuvalara ise 3 er tekli trabzan yapalım.

Bu 4 turu tekrar ederek 1 kalp daha örelim. Ve bu iki kalbi uç kısımlarından resimde gördüğünüz gibi birleştirelim.

Örgü Kalp Kitap Ayracı Yapımı 1

Örgü Kalp Kitap Ayracı Yapımı

Kaynak : http://knitted-patterns.com/knitting-for-home/4388-heart-bookmark-crochet-pattern-free

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler