Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Yaprak Kitap Ayracı Yapımı

Kitap okumayı severler bu yazımızda kaldığınız sayfayı unutmamanız için örgü kitap ayracı yapımından bahsedeceğim. Daha önce sizlere örgü aplike melek yapılışından bahsetmiştik. Sizde benim gibi kitap okurken kaldığınız sayfaya etrafınızda o an için ne bulursanız koyanlardan mısınız. Müsvedde bir kağıt parçası , kalem, fatura…. O an için elimize ne geçerse. Sayfanın kenarını katlamayı tercih edenlerde vardır tabiki. Ama ben kitaplarımı kırıştırmayı veya katlamayı sevmiyorum. Kitap ayracı kullanmak daha iyi oluyor.

Örgü Kitap Ayracı Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Dantel ipliği
  • Tığ

1.tur : 5 zincir çekelim. Son zincir içine tığa iki kez ip dolayarak trabzan yapalım. 1 zincir çekip aynı şekilde 1 trabzan daha yapalım. Bu işlemi 3 kez daha tekrar edelim.

2.tur : 5 zincir çekip dönelim. Yanına tığa iki kez ip dolayarak trabzan yapalım. Daha sonraki ilmeğe aynı yere 2 tane trabzan yapalım. 1 zincir çekip yanındaki trabzan tepesine batarak trabzan yapalım. Tekrar 1 zincir çekip yanındaki sıraya aynı yere 2 trabzan yapalım. Devam ederek yanındaki sıraya aynı yere 2 trabtan yapalım.

3.tur : 5 zincir çekelim. Yanından devam ederek tığa 2 kez ip dolayarak 5 trabzan yapalım. 1 zincir çekip ortadaki trabzanın üzerine aynı yere tığa iki kez ip dolayarak 5 trabzan yapalım. 1 zincir çekip diğer trabzanın üzerine atlayıp 5 trabzan yapalım.

4.tur : 5 zincir çekip dönelim. Yanından devam ederek tığa iki kez ip dolayarak 4 trabzan yapalım. 1 zincir çekelim. Kaldığımız yerden devam ederek 4 trabzan yapalım. 1 zincir çekip bir önceki turda aynı yere 5 trabzan yaptığımız sıranın orta kısmına 1 trabzan yapalım. 1 zincir çekip yanından devam ederek 4 trabzan yapalım. 1 zincir çekip 5 trabzan yapıp bu turu da tamamlayalım.

5.tur : 5 zincir çekip dönelim. Yanından devam ederek tığa iki kez ip dolayarak trabzan yapalım. Ama son ilmekleri birlikte örelim. 1 zincir çekip aynı şekilde 5 trabzan yapalım. 1 zincir  çekip aynı yere tepe kısma 5 trabzan yapalım. 1 zincir çekip 5 trabzan yapalım. Tekrar 1 zincir çekip 5 trabzan yapalım. Son ilmekleri birlikte örelim.

Modelin ilk yaprak dilimini yaptık. Aynı işlemleri tekrar ederek istediğiniz uzunluğa gelene kadar örmeye devam edin. Çok güzel örgü kitap ayracı modelleriniz olacak. Yaptığınız modelleri bizimle paylaşabilirsiniz.

Örgü Yaprak Kitap Ayracı Yapımı

Örgü Yaprak Kitap Ayracı Yapımı 1

Kaynak : http://lacycrochet.blogspot.com.tr/2014/01/crochet-leaf-bookmark-free-pattern.html

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Örgü Yaprak Kitap Ayracı Yapımı”
  1. sevim dedi ki:

    Çok güzel

    1. Melek dedi ki:

      Çok teşekkür ederiz Sevim Hanım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler