Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şönil ile Okul Öncesi Etkinlik – Matematik Ağacı

Biz matematik ağacı oyunu ile çok eğlendik. Sizler daha farklı yaratıcı oyunlarla daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Eğlenceli oyunlarla matematik becerileri kazanırken çocuklarımız gülüyor, eğleniyor ve sıkılmıyorlar. Aileler için mükemmel bir oyun ile matematiği çocuklarına kolay bir şekilde öğretebilir. Sıkılmadan oynayabilirler. Evde hazırlayacağınız renkli ay kumu yapımı ile eğer sayı kalıplarınız, harf kalıplarınız var ise yine çocuklarınıza oynarken sayıları ve harfleri kolaylıkla öğretebilirsiniz. Ev yapımı parmak boyası ile rakamları çizebilirler. Bu okul öncesi etkinlik önerisi de onlar için çok zevkli olacaktır. Birkaç malzeme ile matematiği daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Okul Öncesi Etkinlik - Matematik Ağacı 3

Şönil ile Yapılan Etkinlikler

Şönil ile Matematik Ağacı Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Kahverengi şönil
  • Renkli ataçlar. Sonbahar yaprak renklerinde yeşil, sarı, kırmızı
  • Bant
  • Bir çift zar

Okul Öncesi Etkinlik - Matematik Ağacı

Eğer zarınız yoksa evde kendiniz de yapabilirsiniz. Kahverengi şönilleri bir araya getirip alt tarafını birlikte bükerek ağaç gövdesi şeklini verelim. Üst kısımları açarak ağacın dallarını oluşturalım. Hazırladığımız ağacı bant ile masa üzerine yapıştıralım. Ağacımız hazır. Şimdi oynamaya başlayabiliriz.

Okul Öncesi Etkinlik - Matematik Ağacı 4

Oyuncular kendilerine ataç renklerinden birini seçsinler. Daha sonra 1. oyuncu zarı atsın. Çıkan sayı katar kendi renginde ataç taksın. Sonra aynı şekilde 2. oyuncu. 3. oyuncu da oynasın. Ataçları renkler bitene kadar bu şekilde oynama devam edilsin. En çok ataç takan ve ağacı deviren oyunu kazanır.

Okul Öncesi Etkinlik - Matematik Ağacı 1

Bu oyunu çocukların yaş gruplarına göre çeşitlendirebilir farklı şekillerde oynayabilirsiniz. Eğlenceli değil mi. Ataçları takarken parmak kasları da çalışmış olacak.

 Okul Öncesi Etkinlik - Matematik Ağacı 2

Kaynak : http://www.coffeecupsandcrayons.com/fall-topple-math-tree-game/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler