Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Meyveler Okul Öncesi Etkinlik

Okul öncesi etkinliklerinde meyveleri öğrenme zamanı. Kış mevsiminde yetişen kış meyvelerini, yaz mevsiminde yetişen yaz meyvelerini, ülkemize yurt dışından gelen tropikal meyveleri de öğrenme zamanı. Çocuklarımız için çok eğlenceli etkinlikler hazırladık. Eşleştirme etkinlikleri, gölge oyunları, sepete meyveleri doldurma oyunları, çizgi çalışmaları, yarısını bulma oyunları gibi etkinlikler hazırladık. Evde çocuklarımızla birlikte veya okullarda sınıf içi etkinlikleri olarak hazırlayacağımız fikirlerle dolu bir galeri. Meyveler okul öncesi etkinlikte sizin de aklınıza gelen fikirler varsa bizlerle paylaşabilirsiniz.

Sebze ve meyvelerle boyama etkinlikleri yapabilirsiniz. Biz ilkokul yıllarındayken patates baskı çok yapardık. Değişik meyvelerin de baskılarını çocuklarla birlikte yapabilirsiniz. Meyveleri doğum günü süsleri yapımında da kullanabilirsiniz. Mesela doğum günü hediyelikleri, öğrencilere sınıf içinde hediye olarak hazırlayabileceğimiz güzel bir öneri var. Detaylara kayıp balık nemo doğum günü süslerinden ulaşabilirsiniz. Meyveler okul öncesi çocuklarımızla birlikte yapacağımız keyifli etkinliklerden. Mesela evde bulunan meyvelerde eşleştirme etkinlikleri yapabiliriz. Yada meyveleri kesip tatlarıyla birlikte hangi meyveler olduğunu anlattığımız oyunlar hazırlayabiliriz. Eminim bu oyunu çocuklar çok sevecek. Sonra körebe oynar gibi çocukların gözlerini kapatabilir meyveyi tanımalarını isteyebiliriz. Şahane olur.

Sebze ve Meyveler Okul Öncesi

Sebze ve meyveleri çocuklarımıza anlatacağımız güzel etkinlikler hazırladık. Çıktı alarak hepsini kullanabilirsiniz. Netten tüm çocuklarımız için derledik. Evde, okulda her yerde yapabileceğimiz etkinlikler. Hava güzel olduğunda dışarı çıkıp hem parkta bahçede oynayın aralarda etkinliklere göz atabiliriz.

Galeride 50 den fazla fikir var. Şimdi detaylarıyla meyveler okul öncesi etkinlik örneklerini inceleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler