Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çocuklar İçin Kağıt Tabak İplik Dokuma Etkinliği

Çocukların parmak kaslarını geliştirecek, el – göz koordinasyonu sağlayacak , güzel bir okul öncesi etkinlik önerisi daha. Onların parmak kaslarını geliştirecek, hayal dünyasını canlandıracak olan bir etkinlik paylaşımlarına zaman zaman yer veriyoruz. Evde kızımla yaptığımız etkinliklerden de örnekler veriyoruz. Sık yaptığımız etkinliklerden  biri olan ev yapımı oyun hamuru yapılışı ile sık sık oynuyoruz. . Tam okul öncesi çocuklarımıza göre. Daha önce de yine kağıt tabak etkinliklerinden yapmıştık. Kağıt tabaktan kardan adam yapılışı. Tam kışa uygun bir etkinlik olmuştu.

Okul Öncesi Kağıt Tabak İplik Dokuma Etkinliği Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Kağıt tabak
  • Kalem
  • Şiş veya tığ
  • Plastik dikiş iğnesi
  • Akrilik boya
  • Fırça
  • Makas
  • İplik

Kağıt tabağın merkezi üzerine bir desen çizelim. Biz kalp deseni çizdik. Üçgen olabilir, daire , kare , yıldız şekillerini çizebilirsiniz. Çizdiğiniz desenin üzerine delmek istediğiniz yerleri kurşun kalem ile işaretleyelim.

Çocuklar İçin Kağıt Tabak İplik Dokuma Etkinliği 1

Daha sonra sivri uçlu bir aletle, şiş olabilir, kalın iğne olabilir, tığ olabilir az önce işaretlediğimiz yerlerden delelim.

Çocuklar İçin Kağıt Tabak İplik Dokuma Etkinliği 5

Hazırladığımız kağıt tabakları çocuğumuza verelim ve dokumasını isteyelim. İğneye iplik geçirmeyi unutmayalım. İpin renk tercihlerini çocuğunuza bırakabilirsiniz. Diledikleri gibi dokuyabilirler.

Çocuklar İçin Kağıt Tabak İplik Dokuma Etkinliği 2

Dokuma işlemi bittiğinde kağıt tabakların kenar kısımlarını boyamalarını isteyin çocuklarınızdan. Bu etkinliği yaparken çok eğlenecekler. İplerinize uygun renkler tercih edebilirsiniz.

Çocuklar İçin Kağıt Tabak İplik Dokuma Etkinliği

Çocuklar İçin Kağıt Tabak İplik Dokuma Etkinliği 6

Ve bu etkinliği yaparak anneler gününde , annelerine, babaannelerine, anneannelerine hediye olarak verebilirler. Eminim çok mutlu olacaklardır.

Çocuklar İçin Kağıt Tabak İplik Dokuma Etkinliği 3

Çocuklar İçin Kağıt Tabak İplik Dokuma Etkinliği 4

Kaynak : http://happyhooligans.ca/paper-plate-yarn-weaving-activity/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler