Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şönil Telden Bebek Yapımı

Okul öncesi etkinliklerinde bugün harika bir çalışma hazırladık. Şönil telden bebek yapımı. Renkli boncuklar ve tüylü tellerle sevimli bir bebek yapıyoruz. Tatilde sıkılan çocuklar için çok eğlenceli bir etkinlik. Malzemeleri ise evde rahatça bulabiliriz. Yada kırtasiyelerden bulabiliriz. Kolay malzemelerle etkinliğimizi yapıyoruz. Şönil telden okul öncesi etkinlikleri kapsamında birçok çalışma yapıyoruz. Mesela daha önce yaptığımız şönilden deniz kızı nasıl yapılır inceleyebilir çocuklarınızla birlikte yapabiliriz. Yine şönil telleri kullanarak okul öncesi boncuklarla yapılan etkinlikler hazırlamıştık. Çocukların keyif alacağı çalışmalardan. El göz koordinasyonu sağlayacak, motor becerilerini çalıştıracak etkinliklerden. Çocuklarınızla birlikte farklı bebek çalışmaları, bebek etkinlikleri yapmak isterseniz ağaç adam nasıl yapılır inceleyebilirsiniz. Çok keyifli çalışmalardan. Eminim çocuklar çok keyif alacak. Okulda sınıf içi etkinlikler olarak da yapılabilir. Şimdi bebeğimizi nasıl yapacağımızı öğrenelim.

Şönil Telden Bebek Nasıl Yapılır?

Pipet, renkli boncuklar, makas, şönil tel, tahta hazırlayarak çok sevimli bir bebek yapıyoruz. Erkek çocuklarının, kız çocuklarının sevdiği kahramanlara dönüştürebiliriz bebeklerimizi. Süper kahramanlar yapabiliriz. İlk olarak bebeklerimizi yakından inceleyelim.

Şönil Telden Bebek Yapımı 1

Şönil Telden Bebek Yapımı 2

Şönil Telden Bebek Yapımı 4

Şönil Telden Bebek Yapımı

Bebeklerimizi inceledik. Pipet, şönil tel ve renkli boncuklarla çeşit çeşit bebekler yapabiliriz. Evde olan ipler varsa onları keserek tahta boncuklar üzerine yapıştırarak saç yapabiliriz. Saçlarımızı örebilir, topuz yapabiliriz. Şönil telden bebek yapımı bizden dilediğiniz gibi değiştirmek sizden. İyi seyirler.

 

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler