Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kütüphane Haftası Etkinlikleri Okul Öncesi

Okul öncesi etkinliklerinde çok güzel bir etkinlik hazırladık. Galeride çok güzel çalışmalar var. Okullarımızda, evde yapacağımız kitap okuma haftasına özel etkinlikler var. Büyük küçük kitap kurtlarıyla birlikte harika kitap okuması haftası etkinlikleri yapabiliriz. Sınıflarda panoları, sınıfları süsleyebiliriz. Evimizde okuma köşeleri oluşturabiliriz. Kütüphane haftası etkinlikleri okul öncesi çocuklara özel çalışmalar yapabiliriz.

Okul öncesi kütüphane haftası ne zaman derseniz her yıl 27 Mart – 27 Nisan arasında kullanıyor. Her zaman her gün her akşam yatmadan önce kitap okumalı. Kitap sevgisi çocuklara bence anne karnında sevdirmeye başlanmalı. Bebekler her şeyi anlıyor. Yine evde ailecek evde kitap okuma saati oluşturarak çocuklarımıza kitapları sevdirebiliriz. Kitap okumak insana neler katar diye konuşmalar yaparak çocuklarımızın dikkatini çekebiliriz. Kitaplarımızın arasına koymak için kitap ayraçları yapabiliriz. Mesela çocuklarımızın fotoğraflarını kullanarak ayraçlar yapabiliriz. Kitap ayracı yapımı kolay fotoğraflarla yaptığımız modellerden. Plastik kanvasla kitap ayracını çocuklar kendileri yapabilirler. Kanaviçe etamin örnekleri, el nakışı modellerinden süslemeler yapabilirsiniz.

Okul Öncesi Kütüphane Haftası Etkinlikleri

Kütüphane haftasında her bir çocuk okulda evinden kitap getirerek sınıfta okuyabilir, arkadaşlarıyla değiş tokuş yapabilir farklı kitaplar okuyabilirler. Sınıf içinde, arkadaşlarıyla birlikte çekiliş yaparak birbirlerine evlerinden sevdikleri bir kitabı hediye edebilirler. Çocuklarımızla birlikte evde veya okulda kitap okuma köşeleri oluşturabiliriz. Sınıfımızı, odamızı, okul duvar panolarını süsleyebiliriz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler