Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İp Baskısı Nasıl Yapılır?

1 seneden fazladır evdeyiz. Evlerimiz okul oldu. Çocuklar arkadaşlarından uzak, okullarından uzak kaldılar. Bu süreçte en çok etkilenenler onlar oldular. Kızım 1. sınıfa başladı. 2. döneminde pandemi başladı. Corona virüs sebebi ile okulda olması gerekirken evde kaldı. Okul yıllarının en güzel anlarını evde bilgisayar başında geçirmek zorunda kaldı. Şimdi 2. sınıfta hala online ders görüyor. Tüm öğrencilerimiz bu konuda mağdur oldular. Pandemi herkesi vurdu. Bizde evde kaldığımız bu dönemde çocuklarımızla eğlenceli vakit geçirmek için ip baskısı nasıl yapılır ondan bahsedelim dedik. Okul öncesi etkinlikleri olarak hazırladığımız etkinlikleri inceleyebilir çocuklarınızın yaşına uygun olan etkinlikleri yapabilirsiniz. Çok güzel oyuncaklar yapabilirsiniz. Karton kutular, koliler ile arabalar, oyuncaklar yapabilirsiniz. Kartondan gül yapımı ile güzel etkinlikler yapabilirsiniz. Şönil tellerle etkinlikler yapabilirsiniz. Tuz seramiği yapabilirsiniz. Taş boyama yapabilirsiniz. Ahşap boyamalar yapabilirsiniz. Makrome örebilirsiniz. Halı dokuma çalışmaları yapabilirsiniz. Kanaviçe, basit örgüler öğretebilirsiniz. Punch nakışı öğretebilirsiniz. Tahta kaşıktan bebek yapımı örneklerini inceleyebilir çocuklarınızla birlikte yapabilirsiniz. Şimdi ip baskı nasıl yapılır ondan bahsedelim.

İp Baskısı Nasıl Olur?

İp baskısı nasıl yapılır? Biz ilkokul yıllarında iken patates baskı, ip baskısı en çok yaptığımız etkinliklerdendi. Hem kolay hem de zevkli. Sanırım yapılabilecek en ucuz etkinliklerdendi. Şimdi çocuklarımızla birlikte yapıyoruz. İp baskısı hangi iple yapılır, ip baskısı hangi boya ile yapılır diyorsanız her türlü ip her türlü boya ile olur. Biz sulu boya ile yapardık. İp baskısı sulu boya, ip baskısı akrilik boya ile yapabilirsiniz.

Resim kağıdına, resim defterine yapıyoruz. İpimizi sulu boya ile boyuyoruz. Resim defterine şekillerle yerleştiriyoruz. Daha sonra üzerine kağıt bastırıp ipi çekiyoruz. Biz ipin üzerine kağıt bastırırdık. Yada kağıdın yarısını kapatırdık. İki tarafa da desen çıkardı.

İp Baskısı Nasıl Yapılır? 23

İp Baskısı Nasıl Yapılır? 22

İp Baskısı Nasıl Yapılır? 21

İp Baskısı Nasıl Yapılır? 20

 

İp Baskısı Nasıl Yapılır? 19

Şimdi ip baskısı nasıl yapılır videolu olarak izleyelim.

İp baskısı şekillerini incelemeye ne dersiniz.

Şimdi tuval üzerine ip baskısı nasıl yapılır onu izleyelim.

Kaynak : https://www.ronyestech.com/2020/10/string-pull-painting-easy-art-project.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler