Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ev Yapımı Oyuncak

Çocuklarımız için evde basitçe yapabileceğiniz evde el yapımı oyuncaklar anlatacağız. Ben çocukken bu oyuncaklardan çok vardı. Ve zevkle oynardık. Ev yapımı oyuncak fırıldak yapımı. Plastik bidondan geri dönüşüm olarak yapıyoruz. Bu proje için karton kutu da kullanabilirsiniz. Çocuklarımızın günün sıcak saatlerinde evden çıkmadıklarında sıkılmadan vakit geçirmeleri için güzel bir oyun. Okul öncesi etkinliklerle  ve yaşına uygun etkinlik önerileri ile çocukların güzel ve kaliteli zaman geçirmeleri sağlanabilir.

Yine çocuklarınızla birlikte tuvalet kağıdı rulolarından etkinlik yapabilirsiniz. Konserve kutularından oyuncak modelleri yapabilirsiniz. Bu güzel oyuncakları yaparken çok eğleneceklerdir ve hayal güçleri gelişecektir.

Ev Yapımı Oyuncak Fırıldak Nasıl Yapılır?

Geçmişten gelen oyuncağı günümüze taşımaya ne dersiniz. Düğmeler ile yapacağımız güzel bir oyuncak. Süper kolay bir oyuncak. Ve oldukça ucuz. Ama verdiği keyif paha biçilemez.

Malzemeler

  • Plastik bidon
  • 2 adet düğme
  • İplik
  • Makas
  • Boya kalemleri
  • Sıcak silikon

Bidon üzerine eşit çapta bir daire çizelim. Yaklaşık 10 cm çapında.

Ev Yapımı Oyuncak

Sonra bu daireyi makas ile keselim. Dairenin üstünü istediğiniz desenlerde boyayabilirsiniz. Boyama kısmını çocuğunuz yapabilir.

Ev Yapımı Oyuncak 1

Daha sonra bu dairenin tam orta merkezinden bir küçük daire daha keselim. Ve büyük düğmeyi bu kısma sıcak silikon ile yapıştıralım.

Ev Yapımı Oyuncak 3

Daha sonra bu düğme deliklerinden resimdeki gibi iplik geçirelim. Oyuncak neredeyse tamam. İsterseniz parmak kısımlarının geleceği yere acıtmaması için sünger tutturabilirsiniz.

Ev Yapımı Oyuncak 6

Oyuncak tamam. Döndür döndür döndür , gerdir oyna. Bu kadar.

Ev Yapımı Oyuncak 2

Ev Yapımı Oyuncak 6

Ev Yapımı Oyuncak 5

Ev Yapımı Oyuncak 4

Kaynak : http://www.housingaforest.com/homemade-toys-button-spinner/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler