Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kartondan Gül Yapımı

Okul öncesi çocuklar için  çok güzel bir etkinlik hazırladık. Kartondan gül yapımı. Anneler günü, öğretmenler günü, babalar günü gibi özel günlerde çocuklar kendi elleri ile çok güzel hediyeler hazırlayabilirler. Okul öncesi etkinlikleri olarak çok güzel hediye olarak hazırlanabilecek fikirler hazırladık. Çocuklar kendi elleri ile kartlar hazırlayabilir içine anneleri, babaları için öğretmenleri için güzel notlar yazabilirler. Kartonlarla güller yaparak hazırlıyoruz etkinliğimizi, tebrik kartımızı. İsterseniz sebze ve meyvelerle boyama etkinliklerini inceleyebilir. Yine hazırlanan kartlarda kullanabilirsiniz. Patates baskı ile ip baskı ile çok güzel kartlar, resimler yapabilirsiniz. Önce anneler günü yaklaştığına göre okul öncesi anneler günü etkinlik örnekleri olarak hazırlarız. Daha sonra babalar için hazırlarız.

Kartondan Kolay Gül Nasıl Yapılır?

Kartonlar, koliler hepimizin evinde var. Yumurta kolilerinden yapabilirsiniz. Karton bulamazsak bezle de yapabilirsiniz. Sevdiğiniz biri için illa özel günleri beklemeye gerek yok. Her zaman hazırlayabilir çocuklar. Okullarda sınıf içi etkinlik olarak yapabilirsiniz. Kart üzerine yine kartonla gül demeti, gül buketi hazırlayabilirsiniz. Gülleri yapmak da çok keyifli. Kartondan gül yapımı için 2 proje hazırladık. Önce ilk projeyi görelim.

6 – 7 cm genişliğinde kartonlar kesiyoruz. Uzun şeritler halinde. Daha sonra rulo halinde sarıyoruz. Bantlarla yapıştırıyoruz. Kartonun üst kısmını boyuyor baskı yapıyoruz.

Kartondan Gül Yapımı 9

Kartondan Gül Yapımı 10

Kartondan Gül Yapımı 11

Kartondan Gül Yapımı 12

Kartondan Gül Yapımı 13

Kartondan Gül Yapımı 14

Kartondan Gül Yapımı 15

Kartondan Gül Yapımı 7

Kartondan Gül Yapımı 8

Diğer proje de benzer şekilde yapılıyor. Bulaşık süngeri, meşhur sarı bez kullanarak gülleri yapabilirsiniz. Güzel bir demet hazırlayabilirsiniz. İşte 2. proje.

Kartondan Gül Yapımı 4

Kartondan Gül Yapımı 5

Kartondan Gül Yapımı 6

Kartondan Gül Yapımı 3

Kartondan Gül Yapımı 16

Bu şekilde farklı çalışmalar da yapabilirsiniz.

Kartondan Gül Yapımı

Kartondan Gül Yapımı 1

Kartondan Gül Yapımı 2

Kaynak : http://dufiletmoncartable.blogspot.com/2015/09/pochette-cahier.html

www.thecrafttrain.com/stamped-rose-card/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler