Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Basit Maket Ev Yapımı

Bugünkü DIY projemiz kartondan basit maket ev yapımı. Sıfırdan kartondan ev inşaatına başlıyoruz. Sizler daha kolay bir şekilde maket evler yapabilirsiniz. Çocuklarınız için yaz tatilinde birlikte yapılabilecek güzel bir etkinlik önerisi. Daha öncede sizleri için yapacağınız maket ev modellerinde fikir olacak çok güzel paylaşımda bulunmuştuk. Kartondan ev yapımı modellerini resimli ve videolu olarak sizlere anlatmıştık. Sadece birkaç saat içinde güzel bir eve sahip olabilirsiniz.

Kartondan Basit Maket Ev Yapımı

Maket Ev Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

 • Sert karton veya mukavva
 • Boya
 • Dolgu macunu
 • Cetvel
 • Kalem
 • Keskin bıçak
 • Tutkal
 • Fırça
 • Tuğla desenli dekoratif kağıt

Modeliniz için bir ev planı oluşturun. Kağıt üzerinde tek parça olarak evi çizin. Daha sonra bu planı karton üzerine aktarın. Kapı, pencere ve baca karton üzerinde kesilmiş olmalıdır. Nette hazır olarak maket ev planları bulabilirsiniz. Ev yapımı için bu planları da kullanabilirsiniz. Aynı şekilde karton üzerine ev planı aktarılacak.

Basit Maket Ev Yapımı

Az önce karton üzerine evin planını aktarmıştık. Şimdi keskin bıçak ile kesmeye başlayabiliriz. Keserken hatların düzgün olması için cetvel kullanabilirsiniz.

Basit Maket Ev Yapımı 3

Evin ayrıntılarını kestikten sonra sıra geldi birleştirmeye. Karton üzerinde tutkal kullanarak evin parçalarını bir araya getirelim.

Basit Maket Ev Yapımı 4

Evin çatısını da yapıştırıp kuruduktan sonra artık boyayabiliriz. Tuğla desenli kağıt bulamazsanız kartondan küçük parçalar kesip evin üzerine yapıştırarak tuğla görüntüsü verebilirsiniz. Ve boyayabilirsiniz.

Basit Maket Ev Yapımı 2

Evin ayrıntılarını kapı, pencere  gibi kısımlarını da yapıştırıp bitirdikten sonra kullanabilirsiniz. Etrafına güzel bir havuzla bahçe dizayn edebilirsiniz.

Basit Maket Ev Yapımı 5

 

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Basit Maket Ev Yapımı”
 1. Barış dedi ki:

  Ev maketi için kullandığın door vs. yazan kağıyları yani planları nereden bulabilirim? Uzun zamandır arıyorum.Hızlı cevap verirseniz sevinirim yarın okula götürmem gerekte :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler